Od pewnego czasu słyszeliśmy sporo pogłosek głoszących o tym, że dignitas wróci na scenę CS:GO. Dziś zaprezentowali swój nowy skład, który składa się prawie z samych ikonicznych osób.

Dawno nie widzieliśmy tak śmiałego posunięcia ze strony jakiejkolwiek organizacji. Szwecja była kiedyś najmocniejszą nacją, która wyraźnie odstawała na tle innych. Nic więc dziwnego, że posiada ona gigantyczną społeczność oraz wielu profesjonalnych graczy. Każdy kraj ma parę osób, które uważa się za najbardziej legendarne. W Polsce są to zawodnicy byłej Złotej Piątki, których nikomu nie trzeba przedstawiać, a w Szwecji są nimi dawni reprezentanci NiP.

Dignitas powraca z osobistościami, których doświadczenie oraz obycie na profesjonalnej scenie wykracza poza wszelkie skale. Drużyna prezentuje się następująco:

  • Sweden Adam „friberg” Friberg
  • Sweden Richard „Xizt” Landström
  • Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
  • Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
  • Norway Håkon „hallzerk” Fjærli
  • Sweden Robin „Fifflaren” Johansson (trener)

hallzerk jest jedynym graczem, który z tego składu nie osiągał sukcesów na najważniejszych turniejach. Reszta to czysta historia. Wielokrotni uczestnicy Majorów, LAN-ów, zdobywcy masy tytułów MVP oraz gigantycznej ilości miejsc na podium. Na dokładkę całą gromadą kierować będzie Fifflaren, który w przeszłości wygrał Majora oraz osiągał masę innych osiągnięć wraz z NiP. Jest to ciekawy ruch transferowy pod względem wizerunkowym i z pewnością powód do ogromnej radości dla Szwedów.