Po ponad roku istnienia dwóch dywizji w organizacji LDLC, obydwie zostają rozwiązane. Po ostatnich roszadach na scenie francuskiej, jak twierdzi LDLC, drużyny nie miały dalszego prawa bytu.

Od początku istnienia obydwu drużyn, czyli od 3 marca 2015 roku, nastąpiła tylko jedna zmiana w składzie „Niebieskich”. Ostatnio jednak po tym, jak na francuskiej scenie CS'a doszło do kilku zmian. Topowe drużyny poszukują świeżej krwi w swoje szeregi, tak więc EnVyUs wymieniło k1oshimę na DEVILa, a G2 Ex6TenZa na bodyy'ego. Po stracie głównych zawodników z LDLC.White, organizacja zdecydowała się pożegnać z obydwoma składami.

Skład „Białych” przez ostatni rok odniósł sporo sukcesów. Zdobyli pierwsze miejsca w turniejach tj. ESEA 18 Main Division Europe, Underdogs 1, Evry Games City oraz Assembly Winter 2016. Drugie miejsca na Gamers Assembly 2015, ESWC 2015 Paris Games Week i Hitbox Arena Showdown Invitational. „Niebiescy” nie mieli aż tak wiele sukcesów, jednak mogą się pochwalić zajęciem pierwszego miejsca w ESWC 2015 Paris Games Week, Underdogs 2 i Epsilan 12.

Jak organizacja pisze w oficjalnym oświadczeniu:

„Wówczas przyjęliśmy dwie obiecujące drużyny, a dziś po ponad roku, udowodniliśmy wartość tych graczy. Chcielibyśmy podziękować wszystkich graczom i ich trenerom, których praca była fenomenalna. Trzeba im przyznać, że ten rok był wyjątkowy dzięki nim i życzymy im szczęścia w przyszłości.”