Za nami pierwszy polski LAN od IEM-u Katowice – x-kom Dell 2 versus 2 Showdown by GG League. Zwycięzcami turnieju zostali gracze Anonymo Esports – Paweł „innocent” Mocek i Kacper „Kylar” Walukiewicz.

LAN-owe emocje, atmosfera i rywalizacja – dawno nie mieliśmy okazji poczuć tego specyficznego klimatu. W ostatni weekend stycznia namiastkę tego sprezentowali nam organizatorzy od GG League, którzy utworzyli mini-turniej 2v2 ze studia w Warszawie. Na imprezę zaproszono całą polską śmietankę, a nawet postarano się o swoiste „re-uniony” czyli chociażby duet Snax – pasha.

Dwudniowy turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, mimo że były to tylko rozgrywki w duetach, tak niestandardowe w CSowych realiach. Mimo wszystko wizja pierwszego LAN-u od IEM-u Katowice skutecznie przyciągnęła uwagę widzów, ci zaś w zamian otrzymali znakomitą oprawę całego wydarzenia i smaczki takie jak chociażby podsłuch live team-speaków graczy.

Skupmy się już jednak na wartościach czysto esportowych. Po sobotniej fazie grupowej wyłoniono cztery najlepsze pary, czyli innocenta i Kylara, GruBego i Markosia, dychę i MICHA, a także Snaxa i pashę. Ósemka graczy w niedzielę stawiła się na serwerze, by stoczyć między sobą mecze w fazie play-off.

Dzień zainaugurował pojedynek duetu pasha-Snax z GruBym i Markosiem. Ostatecznie to byli długoletni reprezentanci Virtus.pro musieli uznać wyższość rywali, ulegając im wynikiem 0:2. Drugi półfinał trwał nieco dłużej, bo zwycięzcę poznaliśmy dopiero po rozegraniu trzech map. Górą z tego pojedynku wyszła para innocent i Kylar, która tym samym trafiła do wielkiego finału. Duet MICHU&dycha musiał zadowolić się jedynie meczem o najniższy stopień podium. Spotkanie to skończyło się zwycięstwem „młodej krwi”, która pokonała Snaxa i pashę.

W finale obejrzeliśmy dwie pasjonujące mapy. Początek to rywalizacja na aim_pistol, która zakończyła się zwycięstwem duetu innocent&Kylar 16:10. Na drugiej lokacji – Inferno – obejrzeliśmy już znacznie bardziej zacięty pojedynek, który rozstrzygnął się dopiero w dogrywce – gracze Anonymo bowiem wygrali 19:17. Tym samym to Mocek i Walukiewicz mogli cieszyć się z nagrody głównej, wynoszącej aż 20 tysięcy złotych. GruBy i Markoś zaś za zajęcie drugiego miejsca otrzymali czek w wysokości 10 tysięcy złotych.

Klasyfikacja całego turnieju prezentuje się następująco:

  1. innocent & Kylar – 20 000 zł
  2. GruBy & Markoś – 10 000 zł
  3. dycha & MICHU – 6 000 zł
  4. pashaBiceps & Snax – 4 000 zł
  5. F1Ku & Furlan; SZPERO & ponczek – 3 000 zł
  6. Angelka & Haniaa; NEO & TaZ – 2 000 zł