Już dziś o 20:00 będziemy świadkami bratobójczego pojedynku w europejskich kwalifikacjach do Qi Banja Luka 2019. Na nasze szczęście przegrany będzie mógł jeszcze powalczyć o awans.

Dobra dyspozycja Wisły Kraków oraz Actiny PACT sprawiła, że obie formacje pokonały swoich rywali w grupie D. Oznacza to, że teraz Polacy będą musieli zagrać mecz między sobą. Na swojej drodze drużyna ze stolicy małopolski pokonała pro100, które zrzesza w swoich szeregach takie osobistości jak WorldEdit, dimasick czy wayLander. Mecz był naprawdę wyrównany i mało brakowało, aby Wisła Kraków przegrała go po dwóch mapach. Na nasze szczęście Polacy zdołali zatrzymać comeback Rosjan, a potem przypisać kolejną lokację na swoje konto.

Actina PACT natomiast zmierzyła się z Helsinki REDS, czyli fińską ekipą, która nie ma żadnych większych osiągnięć na swoim koncie. Również i tym razem oba zespoły dostarczyły nam sporej dawki emocji, szczególnie na pierwszej mapie. Dust 2 zakończył się 19:17 na niekorzyść Polaków. Actina PACT nie zamierzała się jednak poddawać i pewnie zwyciężyła Nuka oraz Inferno.

Bratobójczy pojedynek odbędzie się w systemie BO3. Niestety nie posiadamy obecnie informacji odnośnie map, na których oba zespoły będą toczyć bój. Stąd też raczej oczywisty jest fakt, że zostaną one wybrane na krótko przed rozpoczęciem meczu. Faworytem wydaje się Wisła Kraków, która ostatnimi czasy prezentuje dość dobrą dyspozycję. Są oni zarazem wyżej rozstawieni w rankingu HLTV (56. miejsce). Nie zapominajmy jednak, że mecze między polskimi zespołami rządzą się swoimi zasadami, przez co często jesteśmy świadkami niespodziewanie dobrej gry jednej czy drugiej formacji. O emocje nie ma się zatem co martwić. Stream ze spotkania będzie dostępny o godzinie 20:00 na kanale Twitch ThunderMediaTV.