Zakończyły się pierwsze kwalifikacje do Intel Challenge Katowice, o slota walczyły najlepsze żeńskie formacje CS:GO. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć Polek, kto uzyskał kwalifikacje?

Osiem kobiecych zespołów w całego świata powalczy w Intel Challenge Katowice. Stawką turnieju jest 50 tysięcy dolarów.  Poznaliśmy trzy zespoły, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie:

  • RES Gaming
  • Team Dignitas Female
  • Ares Female

Pozostałe drużyny muszą wywalczyć slota poprzez kwalifikacje.  Europejskie zespoły otrzymały 2 sloty Ameryka Północna, Azja oraz Brazylia po jednym slocie. Za nami pierwszy turniej kwalifikacyjny w Europie.   O kwalifikacje walczyło wiele polskich zespołów: ANGELS female, ParadokS, Insomnia oraz CLAWS Female. Wśród  europejskich zespołów nie zabrakło polskich akcentów w drużynie Sq.Prospect występuje Julia „bullet girl” Kurzyńska.

ANGELS female rozgrywki rozpoczynało od wolnego losu. W drugiej rundzie „aniołki” wygrały 16-5 na de_train z europejskim ALT- All Time Low. W trzeciej rundzie ANGELS wygrało z rosyjskim Trinity eSports Female 16-9 na de_cobblestone.  Czwarta runda przyniosła porażkę z ORGLESS 9-16 na de_cache. Tym samym ANGELS Female zakończyło udział w ósemce najlepszych zespołów kwalifikacji. Insomnia również rozpoczynała walkę od drugiej rundy, w której okazała się lepsza od team-ingame na  de_cache 16:14. W trzeciej Polki musiały uznać wyższość rosyjskiej drużyny B4B5K1Y K0M1737.

Na drugiej rundzie swój udział zakończyły zawodniczki CLAWS Female, które nie były w stanie pokonać formacji Team Unknown przegrywając de_cache 16-5.  Nieźle poradziły sobie reprezentantki ParadokS, które turniej rozpoczęły od zwycięstwa 16-8 nad NOT READY. W trzeciej rundzie polskie zawodniczki pokonały Spett Gaming Female 16-8 na de_cache. Polek nie były w stanie pokonać reprezentantki B4B5K1Y K0M1737, które przegrały z ParadokS 16-7.  W walce o finał rodaczki okazały się słabsze od Team Unknown przegrywając  w mapach 2:0.

Do same finału dostała się formacja Sq.Prospect w spotkaniu o finał bullet girl z koleżankami pokonały ORGLESS 2:1. Finał z Team Unknown rozpoczął się od przegrane 16:8 na de_cache, druga mapa to wygrana 16:9 Sq.Prospect. Decydujące de_inferno padło łupem Team Unknown,  które wygrało 16:10. Tym samym europejska formacja jest pierwszym zespołem z kwalifikacji, który weźmie udział w katowickim turnieju.

Kolejna szansa na kwalifikacje już jutro, pierwsze spotkania startują o godzinie 19:00.