Heroic zakontraktowało Jakoba „⁠jabbi⁠” Nygaarda jako piątego zawodnika swojego składu. Jest to trzeci zawodnik opuszczający szeregi Copenhagen Flames.

W miniony weekend Heroic oficjalnie odsunęło od swojego głównego składu Ismail „⁠refrezh⁠a” Ali. Powodem końca współpracy miały być niesatysfakcjonujące wyniki na przestrzeni ubiegłego roku, ponieważ mimo wielu występów w fazach pucharowych, zabrakło im kropki nad „i” w osiąganiu mistrzostw. Miejsce refrezh⁠a zajmuje osiemnastoletni Jakob „⁠jabbi⁠” Nygaard, a organizacja komentuje ten ruch słowami – Ryzykujemy coś bardzo dobrego, lecz mamy szansę stać się jeszcze lepsi. 

Jakob „⁠jabbi⁠” Nygaard był związany z Copenhagen Flames przez przeszło dwa lata, w trakcie których wypracował sobie rating na poziomie 1.08. Osiemnastolatek mimo młodego wieku, posiada bardzo duże doświadczenie – wystąpił już na dwóch Majorach, zaś na ostatnim w Antwerpii zagrał w play-offach na dużej scenie.

Heroic już zaczęło okres przygotowawczy. Duński skład, wraz z nowym nabytkiem, przebywają obecnie na bootcampie, gdzie ćwiczą przed nadchodzącym IEM Cologne 2022 – ostatnim dużym turniejem w tegorocznym sezonie wiosennym. Wydarzenie rozpocznie się już piątego lipca.