Według kolejnych doniesień z obozu Virtus.pro, Jakub „Kuben” Gurczyński miałby pomóc azjatyckiej formacji podczas nadchodzącego Majora.

Jarek „DeKay” Lewis podaje nam kolejną porcję informacji o Polakach rozstających się z organizacją Virtus.pro. Według niego obecny trener Virtusów miałby rozpocząć współpracę z azjatyckim składem TYLOO i wystąpić razem z nimi podczas marcowego IEM Major Katowice 2019. Miałaby być to pierwsza zmiana drużyny dla kubena od 2015 roku, kiedy to powrócił do esportu.

Gurczyński niesie ze sobą pokaźny bagaż doświadczenia, uczestnicząc w esporcie od wczesnych lat dwutysięcznych. Na swoim koncie ma tryumfy na licznych turniejach, reprezentując barwy m.in. Pentagram G-Shock, Meet Your Makers, AGAiN oraz ECS Gaming. Zakończył karierę aktywnego gracza gdy scena Counter-Strike przeniosła się na CS:GO. Po trzech latach nieaktywności powrócił do esportu w roli trenera Virtus.pro.

TYLOO w ostatnim czasie pogorszyło swoje wyniki. Po dobrym występie na FACEIT Major London 2018 przyszły dla nich gorsze czasy i w ostatnich występach podczas SuperNova Malta 2018 oraz PLG Grand Slam 2018 kończyli na 5-8 miejscu. Wcześniej zawodnicy współpracowali z Luisem „peacemakerem” Tadeu, dzięki czemu nauczyli się anglojęzycznej komunikacji pomiędzy zawodnikami.