Jakub „kuben” Gurczyński po długiej przerwie wraca do trenowania. Były szkoleniowiec Virtus.pro bierze się za amerykańską drużynę Team Envy.

Jeszcze niedawno krążyły plotki o rzekomym końcu współpracy Michała „MICHU” Müllera z amerykańskim Team Envy. Informował o tym Jarek „Dekay” Lewis, znany ze swoich sprawdzonych źródeł. Być może było coś na rzeczy, jednak kilka dzień później sam MICHU zdementował te plotki, a od dziś w drużynie będzie miał za plecami swojego rodaka. Envy zakontraktowało w miejsce szkoleniowca Jakuba „kubena” Gurczyńskiego, który oprócz trenowania składu CS:GO, będzie również jego menadżerem. Takie same funkcje przez kilka lat pełnił pod banderą Virtus.pro.

Przyjęcie Kubena jest przedostatnim krokiem w rewolucji Envy. Oficjalnie ogłoszono, że amerykański skład rozstał się już z Kalebem „moose” Jaynem i Ryanem „ryann” Welshem i obecnie rozgląda się za piątym zawodnikiem, który idealnie wypełni istniejącą lukę. Szczególnie dobrą informacją może być fakt, że Envy wraca do rywalizacji na Starym Kontynencie.

Gruntowna przebudowa amerykańskiej drużyny nie powinna nikogo dziwić. Skład ten mimo wielu pokładanych w nań nadziei, nie osiągnął spektakularnych sukcesów. Największą porażką można uznać jedenaste miejsce w lidze FLASHPOINT, w której przed startem, uznawani byli za faworytów. Teraz rozpoczyna się dla nich nowy etap, a w Europie będzie zdecydowanie łatwiej zdobywać niezbędne im doświadczenie.

Skład Teamu Envy:

  • Poland Michał „MICHU” Müller
  • United States Noah „Nifty” Francis
  • Turkey Buğra „Calyx” Arkın
  • Germany Nikola „LEGIJA” Ninić
  • Poland Jakub „kuben” Gurczyński – trener