Szkoleniowiec Virtus.pro ponownie zabrał głos po przegranym meczu, rzucając światło jak spotkanie wyglądało od wewnątrz.

Virtusi rozegrali wczoraj swoje drugie oficjalne spotkanie. Zmierzyli się z uczestnikiem nadchodzącego Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 – Teamem Vitality. Francuzi rozgromili Virtus.pro, oddając przez cały mecz wyłącznie dwa punkty Polakom.

Po pojedynku głos zabrał m.in. Paweł „byali” Bieliński twierdząc, że problemy techniczne mocno utrudniły mu grę, chociaż nie używa tego jako wymówki. Janusz „Snax” Pogorzelski na transmisji u Jakuba „Lothara” Szygulskiego ujawnił, że po tak długiej przerwie, zawodnicy są zestresowani podczas oficjalnych spotkań, co w znaczącym stopniu utrudnia komunikację. Wersję tę potwierdził trener Virtus.pro, w następującym wpisie:

Łoho, ale łomot. To jeden z tych meczów, w którym nie szło kompletnie nic. Zostaliśmy srogo ukarani za popełnione błędy. Począwszy od zamieszania w pistoletówce w sytuacji 3/3, poprzez pierwsze dwa fulle, w których tak jak w meczu z AGO Esports zabrakło naturalnej odwagi i wyjścia po gościa, o którym mieliśmy konkretne informacje, po standard w którym robiliśmy 2x przewagę i 1 aug kasował nas 3.

Vitality jest w gazie. Dopiero co zakwalifikowali się na Majora, a wcześniej wygrali turniej z serii DreamHack Open. Przeciwko nam również zagrali świetnie i brawa dla nich. Najważniejsze, by porażki obracać w sukces. Dobrze, że taki mecz przydarzył się tak wcześnie oraz to, ze nie musimy czekać kolejnego tygodnia, żeby się odbudować. Na ten moment im więcej oficjali zagramy, tym lepiej. Powoli będziemy zdejmować pampersy, bo na razie po kilku przegranych rundach w meczu nasze pieluchy wypełnione są brązową mazią.

Dziś rozpoczynamy poczynania w turnieju WePlay oraz w otwartych eliminacjach do IEM Sydney.

 – wypowiedź Jakuba „kubena” Gurczyńskiego z oficjalnego fanpage'a.

Zgodnie z powyższą wypowiedzią Virtus.pro rozpocznie dzisiaj zmagania w WePlay! Lock and Load. O godzinie 15:45 podejmie pierwszego rywala – Gambit. Później, od godziny 18:00 będą próbować swoich sił w otwartych kwalifikacjach do IEM Sydney 2019.