Od czasu zimowych przetasowań na polskiej scenie nie mieliśmy okazji do obejrzenia bezpośredniej rywalizacji najlepszych ekip w kraju. Dzisiaj jest idealny ku temu moment, bo startują play-offy ESL Mistrzostw Polski.

  • Poland Izako BoarsPoland PACT

Rywalizację w kolejnej fazie ESL MP rozpoczną Izako Boars i PACT. Teoretycznie jest to starcie dwóch najlepszych polskich ekip – według rankingu HLTV. Szczególnie warto zwrócić uwagę na PACT, które w ostatnich tygodniach wskoczyło na wysoki, jak na polskie warunki poziom i wygrywa praktycznie wszystkie spotkania. Ekipa Sobola w rozgrywkach międzynarodowych ma osiem wygranych z rzędu, jedną porażkę i kolejne trzy wygrane mecze. W ESL MP równie dobrze sobie radzili, zajmując ostatecznie 3. miejsce w fazie grupowej. W niej pojedynek między obiema drużynami zakończył się remisem 1:1. Ponadto Dziki i PACT zmierzyli się kilka dni temu w ramach rozgrywek WINNERS League. Wówczas darko i spółka wygrali pewnie, bo 16:6. Dzisiejszy pojedynek odbędzie się już w formacie BO3, ale to nadal PACT pozostaje dużym faworytem tego spotkania, szczególnie w oczach bukmacherów. Początek meczu o godzinie 16:00. Zwycięzca zagra jutro w półfinale z x-kom AGO.

  • Poland AVEZ – Poland Wisła Kraków

W drugim spotkaniu na dziś obejrzymy pojedynek dwóch ekip, które w ostatnim czasie przechodzą mniejsze lub większe przemeblowanie. AVEZ obecnie korzysta z pomocy Pawła „byali” Bielińskiego, który wskoczył w miejsce MOLSIEGO. Wisła Kraków zaś uzupełniła skład hadesem i fanatykiem i w fazie grupowej ESL ich współpraca wyglądała naprawdę obiecująco. Biała Gwiazda zajęła 4. miejsce, straciła tylko dwa punkty do PACTu. W meczach grupowych pomiędzy AVEZ a Wisłą z kolei remis 1:1. Jak będzie dzisiaj? Ciężko powiedzieć. Bukmacherzy jednomyślnie wskazują na AVEZ. Początek meczu o godzinie 19:00. Wygrany spotkania zmierzy się jutro w półfinale z Illuminar.

Harmonogram ESL MP na dziś:

16:00 Poland Izako BoarsPoland PACT

19:00 Poland AVEZ – Poland Wisła Kraków