Pełna lista uczestników, którzy przyjadą do Katowic w 2022 roku, została ujawniona. W lutym w polskim święcie esportu wezmą udział 24 zespoły

Pierwszą częścią zmagań będzie faza play-in, a więc eliminacje do głównego turnieju. W owej fazie zagra również i polski przedstawiciel. Będzie nim Wisła Kraków ze względu na fakt bycia triumfatorem jesiennych ESL Mistrzostw Polski. Wstępną rundę przejdzie osiem drużyn. Dołączą one do innej, wybranej już ósemki, która ma zapewniony udział we właściwej rundzie IEM Katowice 2022.

Na przestrzeni międzysezonowej przerwy może rzecz jasna dojść do bardzo dużyych zmian w wielu z formacji. Przyszłość kilku stoi pod znakiem zapytania, wobec czego trzeba mieć na uwadze potencjalne rotacje w gronie uczestników. Nie ominą one nawet największych „szych” całej kompetycji, jak Vitality czy Liquid.

IEM Katowice 2022 odbędzie się w dniach 15-27 luty. Pula nagród wynosi w sumie 1 milion dolarów. Warto przypomnieć, że od trzech minionych edycji, w Spodku nie zagrał żaden zespół bezpośrednio reprezentujący Polskę. Ostatnim, który zagrał w głównej fazie turnieju, było polskie Virtus.pro w 2018 roku.

Faza Play-in:

Sweden Ninjas in Pyjama
Denmark Astralis
Australia Renegades
Poland Wisła Kraków
United States Extra Salt
Russian Federation Entropiq
Denmark Copenhagen Flames
European Union ENCE
European Union FaZe
Brazil GODSENT
China TYLOO
Brazil MiBR
Germany BIG
European Union OG
Sweden fnatic
European Union MOUZ

Faza główna:

Ukraine Natus Vincere
European Union G2
Denmark Heroic
Brazil FURIA
France Vitality
Russian Federation Gambit
Russian Federation Virtus.pro
United States Team Liquid