ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020 zbliżają się wielkimi krokami, najpierw jednak musimy poznać pełną stawkę uczestników. O cztery wolne sloty powalczy przez weekend 12 drużyn w zamkniętych kwalifikacjach.

Do zamkniętych kwalifikacji zaproszono cztery drużyny: CLEANTmix, Cyberwolves, HONORIS oraz Team Gaminate. Pozostałe osiem miejsc zajęli zwycięzcy otwartych kwalifikacji. Wśród nich znalazło się kilka ciekawych drużyn. Przede wszystkim są to dwie organizacje youtuberów – Pompa Team należąca do Isamu i Nitra oraz H34T Esports braci Malczyńskich. Awansem mogą się pochwalić także dwie inne organizacje – Dr Pepper oraz Piratesports, których skład na ten turniej nosi nazwę πraci. Nie zabrakło także mixów. Wśród nich jest drużyna morelza, cranka, matty'ego, czapela oraz Bozydara.

Zamknięte kwalifikacje rozpoczną się 29 sierpnia w sobotę, a ich zakończenie zaplanowano na dzień następny. System turnieju to drabinka, która składa się łącznie z czterech rund. Pierwsza z nich to rywalizacja drużyn, które awansowały do turnieju z otwartych kwalifikacji. Zwycięzcy czterech par trafią do ćwierćfinału, w którym czekają już zespoły zaproszone. Przegrani każdej rundy spadają zaś do drabinki przegranych. By odpaść z turnieju, trzeba ponieść dwie porażki. Organizator przewidział łącznie aż cztery miejsca premiowane awansem.

Turniej rozpocznie się o godzinie 16:00. Zmierzą się ze sobą następujące pary:

  • PLMIX – MROZONKI
  • Dr. Pepper Team – Olej Napędowy
  • Pompa Team – H34T Esports
  • los kogutos – πraci

Ćwierćfinały zaplanowano na godzinę 17:00, pierwszą rundę drabinki przegranych zaś na 20:00. O tej samej porze odbędą się również półfinały górnej drabinki, których zwycięzcy awansują do ESL Mistrzostw Polski. Oznacza to, że jeszcze dziś poznamy dwie drużyny, które zapewnią sobie udział w turnieju głównym.