Udało się! Illuminar utrzymało się w grze podczas DreamHack Open November pokonując w eliminacyjnym starciu ekipę KOVA.

Choć wspomniane we wstępie wydarzenie nie rozpoczęło się dobrze dla naszych rodaków, bo zostali zdominowani przez Gambit, to jednak w drugim spotkaniu z nieco gorszym rywalem byli już w stanie nawiązać walkę, a nawet zwyciężyć mecz!

Najpierw podopieczni Adriana „IMD” Piepera spotkali się z KOVĄ na Nuke'u. Mapa wybrana przez rywala Polaków była przepełniona emocjami od 1. do 30. rundy. Koniec końców okazało się, że potrzeba dogrywki, żeby wyłonić lepszy skład. Na szczęście w dodatkowych odsłonach mocniejsze było iHG – 19:17. Gdy zmagania przeniosły się na Overpassa, czyli lokację Janusza „Snax” Pogorzelskiego i spółki, zrobiło się o wiele spokojniej. Polska formacja gładko wygrała pojedynek – 16:9.

Tym samym Illuminar Gaming dalej ma szansę wyjść z grupy w DreamHack Open November. Żeby osiągnąć cel będzie musiało triumfować nad przeciwnikiem w decydującej potyczce, w której zmierzy się z przegranym zawodów między Gambit Nemiga. Widowisko z udziałem Illuminar planowo ma wystartować o 20:30. Zapowiada się zatem piątkowy wieczór z CS:GO!

Transmisja z DH Open November w polskim języku dostępna jest pod tym adresem.