Społeczność CS:GO zmaga się z dwoma bardzo dużymi problemami – oszustami i toksycznością. O ile walka z tymi pierwszymi trwa od dawna, tak od dziś Valve zacznie uprzykrzać życie tym drugim.

Minionej nocy Valve poinformowało, że zamierza walczyć z osobami nadużywającymi czatu głosowego. Osoby, które będą źle się zachowywać podczas rozgrywki, otrzymają permanentne wyciszenie podczas gry, które będą mogli znieść dobrym zachowaniem. Jak to wszystko będzie działać? Valve wyjaśnił to w swoim oświadczeniu:

Traktujemy odzew na temat nadużywania czatu głosowego bardzo poważnie, i już w przeszłości zaprezentowaliśmy rozwiązania dotyczące nieodpowiednich avatarów czy nicków oraz czatu głosowego i tekstowego. Ustawienia te są użyteczne, lecz mają swoje słabe strony, wszak cierpi na nich komunikacja drużynowa.

Dlatego też opracowaliśmy nowy system, który będzie funkcjonował bardziej dokładnie. W momencie, w którym zostanie w pełni wdrożony, gracze otrzymają ostrzeżenie gdy dostaną wiele zgłoszeń o nadużywaniu czatu głosowego. 

Jeśli dana osoba zignoruje to ostrzeżenie i wciąż będzie dostawać zgłoszenia, otrzyma karę: domyślnie będzie wyciszony od samego początku gry. To „domyślne wyciszenie” będzie trwało przez dany okres, w którym ukarana osoba będzie musiała uzbierać wystarczającą ilość doświadczenia, aby znieść karę. Jednakże inni gracze mogą sami zadecydować aby wyłączyć wyciszenie, jeśli chcieliby się z nim komunikować podczas rozgrywki. 

Przez to, że nowy system napędzany będzie przez zgłoszenia, pozwoli on społeczności wypracować ich własne standardy komunikacji i zapewnić, że inni gracze otrzymają anonimowe ostrzeżenie, że są na pograniczu wycieszenia.

Już zaczęliśmy śledzić zgłoszenia graczy w nowym systemie, a Wy możecie nam pomóc przez wyrobienie sobie nawyku reportowania źle zachowujących się ludzi za „Nadużywanie komunikacji” jeśli ich spotkacie. Od razu zaznaczymy, że osoby grające częściej i zgłaszające rzadziej, mają o wiele większą wagę swojego głosu. Dlatego też konta nie zyskujące doświadczenia, a jedynie spamujące zgłoszeniami, nie będą miały przełożenia na kary.

Jeśli macie jakieś przemyślenia na temat nowego systemu, możesz je przesłać na adres [email protected]