Według najnowszych informacji udostępnionych przez platformę, Faceit otrzymuje aktualizację uniemożliwiającą smurfowanie i boostowanie innych graczy.

Gracze Counter-Strike'a od lat narzekają na jakoś gier rankingowych wewnątrz gry. Stąd też, jako odpowiedź na te problemy, powstają zewnętrzne platformy, a jedną z największych i najpopularniejszych jest Faceit. Jest to miejsce, które daje miłośnikom CS:GO usprawnienia, których przez prawie dekadę nie otrzymali od deweloperów – na czele z tick 128 oraz zewnętrznym, zaawansowanym systemem anty-cheat.

Wraz z najnowszą aktualizacją, na platformie Faceit zaszły kolejne usprawnienia. Włodarze zdecydowali się zakazać smurfowania oraz na poważnie wziąć się za boostowanie słabszych graczy oraz za zawodników wykazujących się toksycznością. Oto jakie problemy zostały rozwiązane:

  • Niektórzy gracze wykorzystują system rankingowy składając drużynę z nisko rankingowych graczy – po zakończeniu meczu ELO oraz punkty przypisane do konta będą aktualizowane o karę, która będzie nakładana na osoby wykorzystujące ten błąd, czyli w drużynach składających się z graczy o wysokiej dysproporcji poziomu graczy. 
  • Na platformie jest zbyt wiele smurfów oraz boosterów – uruchamiamy dodatkowy zautomatyzowany system, który potrafi monitorować, wykrywać i karać niezdrowe zachowania jak smurfowanie oraz boostowanie kont na dużą skalę. Każdy ban nałożony przez ten system będzie powodował przywrócenie  punktów osobom, które przegrały mecz przez niezdrowe zachowania (lub zabranie punktów jeśli byliśmy w zespole z tą osobą). 
  • Niektórzy gracze celowo uprzykrzają rozgrywkę, blokując innych lub AFK-ując – nasz system monitorujący zachowanie graczy od niedawna potrafi wykrywać takie zachowania podczas rozgrywki. AFK-owanie i blokowanie to jedynie początek, więcej możliwości zostanie dodane niebawem.
  • Często dostaję graczy, którzy nie komunikują się ze mną we wspólnym języku – aby odpowiedzieć na ten problem, w przyszłym tygodniu dodamy do algorytmu dobierania graczy nową funkcjonalność, która może okazać się rozwiązaniem. 
  • Czasem zdarza mi się, że zgłaszane przeze mnie problemy nie docierają tam gdzie trzeba – pracujemy nad rozwiązaniem, które pomoże nam ulepszyć system reportowania i to jak się nimi zajmujemy. 

Więcej informacji możecie znaleźć pod tym adresem.