Najnowsze doniesienia neLa wskazują na to, że z głównym składem mousesports pożegnał się Özgür „woxic” Eker. Jak na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Özgür trafił pod banderę mousesports w marcu 2019 roku. Przeszedł wtedy do wspomnianej marki z HellRaisers, w którym znacznie się wyróżniał pod względem indywidualnym. Na pierwszy sukces w nowym otoczeniu musiał zaczekać dwa miesiące. Później nastąpił lekki przestój, jeśli chodzi o wygrywane turnieje, ale w momencie, gdy na nowo ta paczka się rozpędziła – każdy był pod wrażeniem jej gry.

CS:GO Asia Championships 2019, finały ESL Pro League Season 10ICE Challenge 2020 – oto zmagania, które formacja woxica zakończyła na najwyższym stopniu podium w przeciągu paru miesięcy. W międzyczasie do listy osiągnięć dodała jeszcze srebrny medal na EPICENTER 2019.

Później cały świat zatrzymał się z powodu pandemii. Przestały być organizowane LAN-y, a Myszy kompletnie nie odnalazły się w czasach internetowych zawodów. Przegrany mecz za meczem, rozgrywki za rozgrywkami ostatecznie doprowadziły mousesports do 14. pozycji w rankingu HLTV i konieczności dokonania jakiejś zmiany, bowiem ile można uznawać wyższość rywala. Według neLa, który swoimi informacjami podzielił się na łamach 1pv.fr – z gronem Finna „karrigan” Andersena pożegnał się właśnie podany wyżej Eker.

Tak naprawdę nie wiemy, dlaczego padło akurat na niego. Statystycznie nie wyglądał słabo, więc problem musiał leżeć gdzieś głębiej, w środku formacji. Jak możemy wyczytać w artykule na francuskim portalu – od teraz snajperkę w drużynie najprawdopodobniej przejmie niezwykle doświadczony Chris „chrisJ” de Jong.

Pozostaje sobie zadać pytanie czy w mousesports potrzebna jest nowa twarz, czy może warto dać szansę Aurimasowi „Bymas” Pipirasowi, który po epizodzie w FaZe podpisał umowę z Myszami. Na oficjalny komunikat w tej sprawie będziemy musieli pewnie chwilę zaczekać.

Jeżeli plotki się potwierdzą, skład mousesports będzie wyglądał tak:

  • Estonia Robin „ropz” Kool
  • Denmark Finn „⁠karrigan⁠” Andersen
  • Slovakia David „⁠frozen⁠” Čerňanský
  • Netherlands Chris „⁠chrisJ⁠” de Jong
  • Lithuania Aurimas „⁠Bymas⁠” Pipiras
  • Denmark Allan „⁠Rejin⁠” Petersen – trener
  • Turkey Özgür „⁠woxic⁠” Eker – rezerwowy