NAVI nie czekało do nowego roku, aby ogłosić zmianę w podstawowej piątce CS:GO. Jeszcze przed zakończeniem 2022 pożegnało Viktora „sdy” Orudzheva, którego zastąpił Andrii „npl” Kukharskyi.

Viktor „sdy” Orudzhev zasilił szeregi Natus Vincere w dość niespodziewanym momencie. Był bowiem po niezbyt udanym epizodzie w barwach MAD Lions i chyba mało kto sądził, że ktoś z najwyższego poziomu wyciągnie do niego rękę. Ukraiński klub mimo wszystko uznał, że warto i zaprosił riflera na okres próbny, który trwał do dziś.

Przez 6 miesięcy sdy miał okazję reprezentować prawdziwego giganta. Występował w drużynie, która przed jego dołączeniem potrafiła dominować scenę wygrywając najważniejsze zmagania. Viktor wypełnił lukę, która powstała w zespole po rozstaniu z Kirillem „Boombl4” Mikhaylovem. Nie oznaczało to jednak, że przejął prowadzenie, gdyż tym zajął się Denis „electroNic” Sharipov.

Początki tej współpracy były bardzo obiecujące. Orudzhev poleciał z NAVI do Lizbony na finały BLAST Premier Spring, które poszły po ich myśli. Ekipa Oleksandra „s1mple” Kostylieva zwyciężyła cały turniej pokonując na swojej drodze m.in. FaZe oraz Vitality. Następnie Natus Vincere pojawiło się na IEM Cologne 2022. Formacja sdy zakończyła wspomniane zawody na drugim stopniu podium, co również można było uznać za sukces.

Szybko natomiast minął dobry okres. Kiedy NAVI odpadło z ESL Pro League S16 po porażce z G2 w ćwierćfinale wydawało się, że to tylko wypadek przy pracy. Później powtórzyło się to jednak w ramach IEM Rio Major, finałów BLAST Premier Fall BLAST Premier World Final. Na ostatnie z podanych wydarzeń dywizja zabrała ze sobą nawet szóstego zawodnika co mogło sugerować, że wkrótce dojdzie do roszad skoro młody Andrii „npl” Kukharskyi jest stopniowo wprowadzany do wyjściowej piątki.

Teraz mamy już potwierdzenie. Organizacja pożegnała sdy i przywitała oficjalnie npla w głównym składzie. Do rozgrywek w 2023 roku przystąpi zatem ze swoim graczem wyciągniętym z akademii. Dla Andriiego to bez wątpienia największa szansa w karierze, aby pokazać całej scenie swój potencjał.

Dywizja CS:GO w NAVI prezentuje się następująco:

  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Ilya „Perfecto” Zalutskiy
  • Valerii „b1t” Vakhovskyi
  • Denis „electroNic” Sharipov
  • Andrii „npl” Kukharskyi
  • Andrii „B1ad3” Horodenskyi – trener