38. sezon ESEA Premier jest coraz bardziej się oddala. MAD DOG'S PACT straciło szansę na baraże, Anonymo zaś przegrało w nich pierwszy mecz.

PACT zagrał wczoraj mecz o 5. miejsce ESEA Advanced, który był premiowany awansem do baraży. Niestety darko i spółka przegrali z bankaPEPSI 1:2. Polacy najpierw potknęli się na Duście, przegrywając na nim 11:16. Lepiej było na Nuke'u – notabene wyborze PACT – gdzie odnieśli zwycięstwo 16:12. Udało się to mimo pięciopunktowej straty na półmetku spotkania. Polacy nie mieli jednak szans na trzeciej lokacji, czyli Inferno. Tutaj zostali wręcz pożarci przez Rosjan – efekt? 16:5 dla bankaPEPSI i to ta drużyna uzupełniła stawkę uczestników baraży. PACT zaś zajęło 6. miejsce w ESEA Advanced i tym samym pozostaje w tej lidze.

Miejmy nadzieję, że do PACT-u nie dołączy Anonymo, któremu zajrzało w oczy widmo spadku. Polacy bowiem przegrali pierwszy mecz baraży z DBL PONEY. Francuzi doskonale rozpoczęli mecz – od wygrania Inferno 16:8. Taki wynik padł, mimo że pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Polaków… Na Nuke'u było już o wiele lepiej – praktycznie cały skład zagrał bardzo dobrze, czterech graczy przekroczyło pułap 20 fragów i tym samym Anonymo mogło cieszyć się ze zwycięstwa 16:10. Decydujące stracie odbyło się na Ancient. Tutaj oglądaliśmy najbardziej zaciętą rywalizację, która doprowadziła obie drużyny do dogrywki. W tej Francuzi byli minimalnie lepsi, wygrywając 19:17. Tym samym to Kuce przybliżyły się do gry w 38. sezonie ESEA Premier. Anonymo zaś spadło do drabinki przegranych – teraz każda porażka będzie oznaczała spadek do ESEA Advanced.