Pora rozpocząć jedno z najważniejszych wydarzeń na światowej scenie CS:GO. Startuje Intel Extreme Masters Katowice z polskim akcentem na liście uczestników!

Rok temu odsłona IEM Katowice znacznie różniła się od poprzednich. Była bowiem rozgrywana w Spodku przy pustych trybunach. Było to oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa, która trwa do dziś, przez co w tym sezonie rozgrywki nie mogą się odbyć na LAN-ie. Całe zmagania przeniesiono do sieci, lecz ich prestiż ani trochę nie zmalał. Dalej jest to turniej z najlepszymi formacjami na liście uczestników i ogromną pulą nagród wynoszącą łącznie milion dolarów.

Dodatkowego smaczku przed Intel Extreme Masters 2021 dodaje fakt, że w play-inach zawodów znalazła się Wisła All in! Games Kraków. Reprezentanci wspomnianej organizacji awansowali do potyczek dzięki zajęciu drugiego miejsca w ESL Mistrzostwach Polski. Czeka ich bez dwóch zdań największe wyzwanie w przygodzie z CS:GO, które rozpocznie się od pojedynku przeciwko Virtus.pro.

Mecz Białej Gwiazdy w formacie BO1 wystartuje o godzinie 13:30. Przeciwnik naszych rodaków w ostatnim czasie prezentował głównie dobrą formę. Zwyciężył na swojej drodze m.in. FLASHPOINT 2 cs_summit 7. Kilka dni temu zdarzyła mu się wpadka w postaci przegranej z Gambit w półfinale Snow Sweet Snow 1, ale to bez znaczenia. Podopieczni Dastana „dastan” Akbayeva już pewnie wyrzucili tamto spotkanie z głowy i skupili się na IEM.

Wisła Kraków za to od zakontraktowania Krzysztofa „Goofy” Górskiego zaliczyła zaledwie dwie gry w ESEA Premier S36. W jednej uznała wyższość Winstrike, a w drugiej pokonała GamerLegion. Poza tym w pełni skupiła się na treningach prosto ze zgrupowania w Krakowie. Ciężko więc cokolwiek stwierdzić na temat jej dyspozycji. Ale może to dobrze? Może właśnie brak informacji o odświeżonej drużynie Grzegorza „szpero” Dziamałka będzie kluczem do sukcesu? Chcemy w to wierzyć. Chcemy wierzyć w lepsze jutro dla polskiego CS-a. Dlatego też zacieramy ręce, siadamy głęboko w fotelach i czekamy na widowisko.

Każdy pojedynek z Wisłą All in! Games Kraków w roli głównej będzie można obejrzeć pod tym adresem. Poniżej przedstawiamy wszystkie pary pierwszej rundy IEM Katowice 2021 Play-in.

  • 12:00 Germany BIG vs. European Union Movistar Riders
  • 12:00 Russian Federation Spirit vs. European Union Cloud9
  • 12:00 Russian Federation Gambit vs. Brazil Team One
  • 13:30 Australia Renegades vs. European Union mousesports
  • 13:30 Poland Wisła All in! Games Kraków vs. Kazakhstan Virtus.pro
  • 13:30 Sweden Ninjas in Pyjamas vs. European Union Complexity
  • 15:00 Sweden fnatic vs. European Union OG
  • 15:00 United States Team Liquid vs. Brazil MIBR