Casper „cadiaN” Møller po dzisiejszym zwycięstwie na G2 Esports wykrzyczał kilka ostrych słów w kierunku Nikola „NiKo” Kovača.

Drużyny Heroic oraz G2 Esports spotkały się dziś w meczu zespołów z bilansem 1-1. Oczywiście na Majorze każdy mecz jest bardzo ważny, lecz trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – ta potyczka nie definiowała losu ani jednego ani drugiego składu. Mimo to mogliśmy zobaczyć wybuchy emocji przez cały mecz, a ich kulminacja nastąpiła po zwycięstwie Heroic. Casper „cadiaN” Møller, kapitan duńskiego składu, wykrzyczał w stronę przeciwników kilka ostrych słów, adresując je przede wszystkim do Nikola „NiKo” Kovača.

Dawaj retweetuj dalej NiKo, retweetuj więcej gówna, pieprzone beztalencie NiKo, jesteś beztalenciem – krzyczał w języku duńskim cadiaN. Później zawodnik udzielił wywiadu portalowi dust2.us, w którym odniósł się do tych słów. Rzekomo cadiaN poczuł się urażony wpisami na twitterze, które NiKo podawał dalej – najpewniej chodzi o post, w którym współzałożyciel ENCE przypomniał społeczności o tym, że gracze Heroic wiedzieli o oszustwach HUNDENA i nic z tym nie zrobili.

We wspomnianym wyżej wywiadzie, Casper „cadiaN” Møller przyznał, że uraza pozwoliła im obudzić w sobie sportową złość, którą przełożyli na pozytywny dla siebie rezultat. Na sam koniec gracz dorzucił kolejne pięć groszy stwierdzeniem o wielkich transferach G2 Esports – Jeśli wydajesz tyle pieniędzy na dywizję Counter-Strike'a wywołujesz gigantyczną presję, taki zespół powinien wygrywać z Heroic za każdym pieprzonym razem, ale tego nie robią. 

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.