Finały Champions Cup to jeden z ostatnich turniejów bieżącego roku. Osiem zespołów będzie walczyć na Malcie aż o $300.000.

Finały Champions Cup zebrały wokół siebie większość drużyn drugiego szczebla z europejskiej sceny, wszak ścisła czołówka pojechała do Moskwy na EPICENTER 2019. Nie znaczy to jednak, że turniej na Malcie będzie mniej ciekawy. W puli nagród znalazło się aż $300.000, lecz patrząc na listę uczestników, ci bardziej będą walczyć o honor, a nie o pieniądze. Ekipy takie jak ENCE, BIG, G2 Esports, czy FURIA jeszcze przed końcem roku będą chcieli przypomnieć o sobie światowej czołówce.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę pierwszych spotkań tego turnieju. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Brazil FURIA

*Kurs forBET:
1.30 : 3.40

Data rozpoczęcia
godz. 10:00, 19.12.19

China TYLOO

FURIA wraz z TYLOO otworzą cały turniej, a według bukmachera Brazylijczycy są zdecydowanym faworytem. Z jednej strony są wyżej w rankingu HLTV, bo na przestrzeni roku osiągnęli zdecydowanie więcej i bardziej wbili się do świadomości fanów Counter-Strike'a. Jednak z drugiej strony, patrząc na ostatnie wyniki graczy z Ameryki Południowej, można zakwestionować te stwierdzenia. Chociażby ostatnie występy w Los Angeles podczas cs_summit 5 nie napawają optymizmem. FURIA przegrała z nowo powstałym OG i została zdeklasowana przez mousesports grające ze zmiennikiem. Są to tragiczne wyniki.

Walczyć im przyjdzie z chińską formacją TYLOO, która również nie zachwyca w ostatnim czasie. Jednak BnTeT i spółka około dwóch tygodni temu zdołali dość łatwo urwać mapę FaZe Clanowi, pokazując swój bardzo ukryty potencjał. Odkąd pamiętam Chińczycy na turnieju LAN-owym zaskakują przynajmniej jednego oponenta i coś czuję, że mogą wygrać z FURIĄ, które nie miało okazji specjalnie przygotować się pod ten turniej.

Russian Federation Hard Legion

*Kurs forBET:
2.03 : 1.75

Data rozpoczęcia
godz. 11:30, 19.12.19

Russian Federation Spirit

Hard Legion z pewnością nie jest kojarzone przez polskich kibiców, lecz gdy wspomnę, że jest to DreamEaters większość powinna coś kojarzyć. Uczestnicy ostatniego CIS Minora, dzięki któremu awansowali na Majora w Berlinie. Spór trenera z organizacją spowodował, że w październiku gracze zmienili swoją banderę. Od tamtej pory nie zaliczyli tak spektakularnych sukcesów, a powiedziałbym wręcz przeciwnie, bo rankingu HLTV zaliczają stały regres. W teorii Team Spirit jest lepszą drużyną, która wydaje się być w formie – wygrane na GODSENT i HAVU idealnie to obrazują.

Składy pochodzą z jednego środowiska, choć w ostatnim czasie nie grali ze sobą żadnych meczów. Według bukmachera Spirit jest delikatnym faworytem i tym razem w stu procentach się zgodzę, choć warto pamiętać o tym, że jest to best-of-one.

Finland ENCE

*Kurs forBET:
1.25 : 3.80

Data rozpoczęcia
godz. 13:00, 19.12.19

Spain Movistar Riders

ENCE jest książkowym przykładem, że lepsze jest wrogiem dobrego. Finowie prezentowali się świetnie w pierwszej połowie roku, gdzie mimo braku wielu mistrzostw, stale utrzymywali się w światowej topce. Jednak tego było im mało i dokonali zmiany, odsuwając AleksiegoB, przyjmując w jego miejsce sunNy'ego –  gracza z teoretycznie lepszymi statystykami, który całkowicie nie odnalazł się w zespole. Od tamtego czasu ENCE stale obniża loty. Tak naprawdę to oni mają najwięcej do udowodnienia na tym turnieju.

Finom trafił się dość łatwy przeciwnik, wszak jest to pierwszy turniej z tak dużą pulą nagród dla Movistar Riders. Ostatnio pojawili się na DreamHack Open Sevilla, gdzie zaliczyli kompletny blamaż, odpadając po pierwszych dwóch dniach. W teorii ENCE powinno przejechać się po przeciwnikach lecz kto wie, jak tym razem zaprezentuje się allu i spółka.

France G2

*Kurs forBET:
1.40 : 2.87

Data rozpoczęcia
godz. 14:30, 19.12.19

Germany BIG

Na koniec spotkań inauguracyjnych przyjdzie nam obejrzeć potencjalnie najciekawszy pojedynek. G2 Esports w miniony weekend zdobyło wicemistrzostwo cs_summit, lecz raczej nie są zadowoleni. Francuzi przegrali w finale z mousesports, które nie dość, że grało ze stand-inem, to na ostatnich dwóch mapach musieli zastąpić karrigana swoim trenerem, który na co dzień nie gra w Counter-Strike'a. To zesłało na nich falę hejtu, który nigdy nie powinien mieć miejsca, choć fakt – taka porażka również.

Zmagania rozpoczną od meczu na Berlin International Gaming, które ostatnio wypadło z najlepszej trzydziestki HLTV. Niemcom rok 2019 upłynął pod znakiem zmian transferowych, w wyniku których do składu powrócił smooya. Mimo sporego potencjału i zawodników z gigantycznymi umiejętnościami indywidualnymi, BIG nie potrafi ustabilizować swojej gry. Stąd też G2 powinno być faworytem, co pokrywa się z przewidywaniami bukmachera.

Wszystkie mecze w ramach Champions Cup można oglądać z polskim komentarzem na tym kanale.

* – kursy z dnia 18.12.19 r. z godziny 20:00