Rodzi się nam nowa siła na skandynawskiej scenie – Lemondogs ogłosiło bowiem podpisanie trzech nowych zawodników. Są to doświadczeni gracze, czyli twist, znajder i MODDII.

Od 1 grudnia nieaktywni, dziś wracają z nowym składem i głośnymi nazwiskami pod swoją banderą. Lemondogs, czyli dotychczas szerzej nieznana szwedzka drużyna zaprezentowała nowe, zaskakujące nabytki. Są to bardzo doświadczeni gracze, którzy jednak lata swojej chwały mają dawno za sobą. Mowa o znajderze i MODDIIM. Trzecim nowym zawodnikiem jest twist. Z byłej piątki pozostali xelos i hemzk9, którzy jesienią dotarli do play-offów Elitserien.

Pozyskanie tak medialnych nicków wygląda jednak bardziej na odgrzewanego kotleta. MODDII nie posiadał drużyny od grudnia 2018 roku, kiedy to rozstał się z Heroic. 31-latek owszem, na w CV pobyt w takich organizacjach jak fnatic i SK, ale miało to miejsce w samych początkach CS:GO. Podobnie sprawa ma się ze znajderem, który ma nawet na koncie zdobycie Majora w barwach fnatic. Później Szwed występował jeszcze w takich drużynach jak GODSENT, HellRaisers i Dignitas, ale od dwóch lat był nieaktywny na europejskiej scenie. Trio nowych graczy uzupełnia twist. 26-latek jest przeciwieństwem wcześniej wymienionej dwójki, bowiem jeszcze nie tak dawno, a dokładnie miesiąc temu, był częścią Ninjas in Pyjamas. Co ciekawe Lemondogs to organizacja, w której twist stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym CSie – miało to miejsce w listopadzie 2012 roku. Po pobycie we wszystkich czołowych zespołach Szwecji, czas wrócić do korzeni.

Odświeżony skład Lemondogs zadebiutuje w Elitserien. Będzie prezentował się tak:

  • Jerry „⁠xelos⁠” Råberg
  • Jonas „⁠hemzk9⁠” Rantamäki
  • Simon „⁠twist⁠” Eliasson
  • Andreas „⁠MODDII⁠” Fridh
  • Andreas „⁠znajder⁠” Lindberg