ESL bada teren w celu zorganizowania LAN-a w Kolonii. Byłby to pierwszy tego typu turniej po wymuszonej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa.

ESL One Cologne planowano zorganizować jak zawsze, w lipcu. Koronawirus jednak pokrzyżował te plany i cały turniej stanął pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy przesunęli wydarzenie na sierpień i pozostawili sobie dwie opcje:

  1. zmiana systemu turnieju na regionalne dywizje, jeśli warunki do organizacji LAN-a będą niesprzyjające
  2. zorganizowanie całego turnieju w Kolonii – w tamtejszym studiu w dniach 21-30 sierpnia

Jak dowiedział się portal HLTV – Jeśli istnieje możliwość zorganizowania LAN-a, to LAN się odbędzie. ESL na razie jednak musi czekać na rozwój wydarzeń związanych z koronawirusem. Sytuacja poszczególnych krajów obecnie znacząco się różni i jak w Europie mamy już epidemię pod kontrolą, tak nie można tego samego powiedzieć o zachodniej półkuli Ziemi. Z tego powodu cały system podróżowania po świecie jest obecnie skomplikowany – niektóre kraje otwarły dla siebie granice, ale podróżowanie z innych jest nadal ograniczone.

Tegoroczna edycja ESL One Cologne miała być dotychczas największą – z pulą nagród wynoszącą okrągły milion dolarów, a także z 24 uczestnikami z całego świata. Wydarzenie przesunięto 5 maja, od tamtego czasu jednak sporo się zmieniło – chociażby sporty tradycyjne zostały odmrożone. Teraz czas na pierwszy LAN po lockdownie – jest to jednak zadanie trudniejsze niż w sportach tradycyjnych, w których uczestnicy większości lig pochodzą z jednego kraju. W esporcie występuje o wiele większa różnorodność, a co za tym idzie – więcej komplikacji, szczególnie związanymi z podróżowaniem.