Broniące tytułu AGO nie najlepiej rozpoczęło nowy sezon ESEA Premier. Jastrzębie w trzech pierwszych spotkaniach w lidze wywalczyły zaledwie trzy punkty.

Niezależnie od wyniku Jastrzębi w 39. sezonie ESEA Premier te i tak zagrają w następnym sezonie ESL Pro League. Format Pro Ligi sprawia jednak, że zespołom, które nie są partnerem ESL jest niesamowicie ciężko utrzymać się w rozgrywkach. AGO postanowiło więc przystąpić do rywalizacji na zapleczu EPL-a i spróbować  sobie także zagwarantować miejsce przynajmniej w fazie Conference 16. sezonu ESL Pro League.

Początek 39. sezonu ESEA Premier nie jest jednak łatwy dla AGO. Jastrzębie pokonały, co prawda na start rozgrywek Sinners, jednak następnie dopisały na swoje konto porażkę z Finest, a dziś także DBL PONEY. Zarówno w starciu z europejską formacją, jak i Kucykami polski zespół był bez większych szans i zdecydowanie nie wyglądał, jak drużyna, która za kilka miesięcy ma rozpocząć walkę w ESL Pro League.

Gra AGO w ostatnich dwóch tygodniach lekko mówiąc, nie zachwyca. Jastrzębie zaliczyły rozczarowujący występ na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, a wczoraj miały także ogromne kłopoty z pokonaniem Tarczyński Protein Team w Polskiej Lidze Esportowej.

Wynik spotkania:

Poland AGO 0:2 DBL PONEY France

  • Inferno – 8:16
  • Vertigo – 6:16