Wiele wskazuje na to, że G2 doprowadzi do poważniejszej przebudowy w dywizji CS:GO. Audric „⁠JACKZ⁠” Jug może szukać nowego zespołu.

Zaledwie kilka dni temu pojawiły się doniesienia mówiące o potencjalnej zmianie prowadzącego zespołu CS:GO w G2. Aleksi „⁠Aleksib⁠” Virolainen otrzymał zielone światło na poszukiwanie nowego domu, co później potwierdził sam zawodnik. Teraz te same źródło, czyli portal 1pv.fr, informuje o możliwości odsunięcia od głównej piątki Audrica „⁠JACKZ⁠” Juga, który również może rozglądać się za nowym domem.

Z pewnością JACKZ nie gwiazdą zespołu G2 i rzadko kiedy można było go zobaczyć na szczycie tabeli. Jednak był kluczowym elementem składu, wprowadzając do niego mnóstwo motywacji oraz dobrej atmosfery. Ponadto Audric na serwerze był człowiekiem od „brudnej roboty” i być może statystyki nie mówią o tym jednoznacznie, ale z pewnością był ważnym elementem w sukcesach w ostatnim czasie.

G2 tak naprawdę nie ma za sobą tragicznego sezonu, o czym świadczy chociażby drugie miejsce zdobyte na IEM Katowice 2022. Ale z pewnością skład ten został zbudowany pod zdobywanie mistrzostw, a nie występy w fazach pucharowych międzynarodowych turniejów. Najprawdopodobniej stąd decyzja o kolejnej radykalnej przebudowie zespołu. Na ten moment potencjalni zastępcy Aleksiego i JACKZA nie są znani.