Sprout prawie w komplecie. Organizacja zaprezentowała wczoraj swój pierwszy nowy nabytek w 2022 roku. Zakontraktowała młodego riflera z Danii – Victora „Staehr” Staehra.

Grudzień był dla Sprout miesiącem, w którym rozpoczęły się zmiany w dywizji CS:GO. Najpierw drużyna rozstała się z analitykiem Janem „jansen” Westerheide, a zaraz po nim z dwójką graczy. Mowa o Josefie „faveN” Baumannie, który otrzymał ofertę od BIG i postanowił z niej skorzystać oraz Kamilu „KEi” Pietkunie chcącym wrócić na polską scenę – prawdopodobnie w składzie z Januszem „Snax” Pogorzelskim.

Formacja działająca pod banderą niemieckiej organizacji musiała się zatem zabrać za łatanie luk. Wczoraj przedstawiła swój pierwszy nowy nabytek w 2022 roku – Victora „Staehr” Staehra, młodego riflera z Danii, który wcześniej miał okazję pokazywać się w barwach OPAA. 17-latek po oficjalnym ogłoszeniu nie ukrywał podekscytowania za pomocą Twittera, które wynika z szansy na zaprezentowanie pełnego potencjału w bardziej znanym i mającym większe możliwości klubie.

Warto podkreślić, że Staehr jest już trzecim Duńczykiem w ekipie. Być może nie ostatnim, skoro Sprout jeszcze musi znaleźć piątego zawodnika i ewentualnie analityka, jeśli uzna, że go potrzebuje. Póki co skład wygląda następująco:

  • Germany Timo „⁠Spiidi⁠” Richter
  • Germany Fritz „⁠slaxz⁠” Dietrich
  • Denmark Rasmus „⁠raalz⁠” Steensborg
  • Denmark Victor „⁠Staehr⁠” Staehr
  • Denmark Danny „⁠BERRY⁠” Krüger – trener