Jak co poniedziałek spoglądamy na nowe zestawienie rankingu HLTV. Przez brak dużych turniejów w czołówce nie doszło niemal do żadnych zmian. Dobrą wieścią jest to, że Envy nadal pnie się w górę. Gorsza wiadomość to sytuacja polskich drużyn.

W światowej czołówce doszło do trzech ważnych zmian – w TOP10 z powrotem pojawiła się FURIA, która zagrała fantastyczne ESL One: Road to Rio – North America. Blisko dziesiątki jest także NiP, który zajmuje obecnie 11. lokatę. No dobrze, ale skoro niektórzy awansowali, to kto spadł? Vitality, które jest obecnie dopiero na 13. pozycji. Tak nisko Francuzi nie byli od lutego 2019 roku. Co słychać w dalszych rejonach tabeli? Znaczącą hossę przeżywają drużyny ze Stanów Zjednoczonych – Gen.G (obecnie 16. miejsce, awans aż o 7 pozycji) i Cloud9 (17. +3). Do tego nurtu wpisuje się Envy z MICHEM na czele. Skład Polaka zaskoczył wszystkich swoim dobrym występem na ESL One: Road to Rio i w nagrodę awansował na 27. pozycję.

  1. Denmark Astralis (-)
  2. Sweden fnatic (-)
  3. Russian Federation Natus Vincere (-)
  4. European Union mousesports (-)
  5. United States Liquid (-)
  6. France G2 (-)
  7. European Union FaZe (-)
  8. United States Evil Geniuses (-)
  9. Brazil FURIA (+2)
  10. Australia 100 Thieves (-)

Na polskim podwórku nie jest już tak różowo. Nasza najlepsza drużyna – AVEZ – zajmuje obecnie 59. miejsce w rankingu HLTV. Jak na krajowego lidera, jest to bardzo słaba pozycja. Minimalny awans zaliczyło x-kom AGO, Wisła Kraków wystrzeliła w górę, ale biorąc pod uwagę zmiany, oraz ogromne rotacje w dalszych rejonach rankingu, awans ten trzeba brać z przymrużeniem oka.

27. United States/Poland  Envy/MICHU (+2)

38. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-3)

49. European Union/Poland Secret/tudsoN (-4)

59. Poland AVEZ (-8)

62. Poland x-kom AGO (+2)

87. Poland Pompa (+1)

89. Poland Wisła Kraków (+40)

94. Poland PACT (+9)

110. Poland Illuminar (-9)