Complexity kontynuuje przebudowę swojego zespołu CS:GO. Jakiś czas temu z drużyną pożegnał się poizon, a wczoraj organizacja potwierdziła także odejście blameFa.

Już po zakończeniu kwalifikacyjnego cyklu RMR do Majora było jasne, że w Complexity posypią się głowy. Brak awansu na PGL Major Sztokholm był dla organizacji ogromnym rozczarowaniem i ciosem. Jako pierwszy drużynę opuścił poizion, który barwy Juggernauta reprezentował od 2019 roku.

Teraz organizacja poinformowało o rozstaniu z blameFem. Jest to dosyć zaskakująca decyzja, ponieważ Duńczyk był jednym z najlepszych graczy Complexity w ostatnich miesiącach i raczej ciężko będzie coldzerze i spółce znaleźć równie dobrego prowadzącego. Podczas swojej transmisji Live na Twitchu 24-latek przyznał, że decyzja o odejściu nie została podjęta przez niego.  Były zawodnik m.in. Heroic praktycznie został wyrzucony z zespołu przez organizację.

Dla blameFa wyjątkowy był niewątpliwie ubiegły rok. W czerwcu Duńczyk wraz z Complexity wygrał BLAST Premier Finals 2021, a dzięki świetnej grze przez całe 12-miesięcy zajął 6. miejsce w rankingu najlepszych graczy roku według portalu HLTV.

Po rozstaniu z blameFem Complexity posiada w swoich szeregach tylko trzech aktywnych zawodników. Ofensywę transferową organizacja rozpocznie prawdopodobnie dopiero po Majorze, gdyż właśnie wtedy do wyciągnięcia będzie większa liczba graczy.

Skład Complexity:

  • Justin „⁠jks⁠” Savage
  • Patrick „⁠es3tag⁠” Hansen
  • Marcelo „⁠coldzera⁠” David
  •  Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu (trener)