Organizacja Team Liquid oficjalnie poinformowała, że z dniem dzisiejszym pod ich banderą będzie grał nowy zawodnik. Jest nim Jacob „Pimp” Winneche, były reprezentant SK Gaming.

Kolejne zmiany w amerykańskiej drużynie. Ostatnio informowaliśmy Was, że organizacja pozyskuje Josh „jdm64” Marzano, który wcześniej grał pod banderą Counter Logic Gaming. W zamian, do CLG wstąpił Kenneth „koosta” Suen. I okazuje się, że to nie koniec zmian.. Po tym, jak organizacja postanowiła pożegnać się z Erikiem 'adreN' Hoag, jedno miejsce wciąż pozostawało puste.

W ostatnich dniach w sieci krążyły pogłoski, jakoby jeden z Duńczyków, reprezentujących drużynę SK Gaming, miał wstąpić do Team Liquid. Jacob „Pimp” Winneche, bo o nim tutaj mowa, to dwudziestoletni mieszkaniec Danii, który do dnia dzisiejszego reprezentował barwy SK Gaming, wcześniej grał w między innymi dignitas.

Zakontraktowanie nowego zawodnika organizacja ogłosiła dzisiaj, a sam Jacob poinformował za pomocą swojego Twittera, że w najbliższym czasie przeniesie się do Los Angeles. Mimo tego, że Pimp jest już niejako reprezentantem Team Liquid, to Aleksandr „s1mple” Kostyliev pomoże Amerykanom podczas finałów ECS Season 1 i na nadchodzącym Majorze, ESL One Cologne 2016. Duńczyk nie może zagrać w Kolonii ze względu na to, że był uczestnikiem europejskiego Minora, na którym grał wraz z SK Gaming.

To kolejny zawodnik z Europy, pozyskany przez amerykańską organizację. Świeżość i nowy styl gry z pewnością wprowadzą w Team Liquid sporo dobrego, o czym mówi między innymi trener zespołu:

„Jesteśmy przekonani, że jest on najlepszą opcją, by pełnić rolę, której nam potrzeba, a wraz z jego stabilnością i sporym doświadczeniem pomoże on nam wiele poprawić. Jestem pewien, że z dużym poświęceniem i ciężką pracą staniemy się jedną z najlepszych drużyn na świecie.” 

Luis „peacemaker” Tadeu

Tak prezentuje się skład Team Liquid:

  • United States Spencer „Hiko” Martin
  • United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • United States Nick „nitr0” Cannella
  • United States Josh „jdm64” Marzano
  • Denmark Jacob „Pimp” Winneche
  • Ukraine Aleksandr „s1mple” Kostyliev (stand-in)
  • Brazil Luís „peacemaker” Tadeu (trener)