Kolejne wyzwanie przed MICHEM i Team Envy; dziś wieczorem mecz na HAVU

31.03.2020 Michał Perkowski
fot. twitter.com/Envy

Team Envy w tym momencie już znajduje się w lepszej pozycji niż w fazie pierwszej ligi FLASHPOINT. Jednak aby myśleć o awansie, muszą zdziałać jeszcze więcej.

Ligę FLASHPOINT charakteryzuje przede wszystkim nietypowy format. Faza zasadnicza została podzielona na dwa etapy, z czego z pierwszej nie można było odpaść, a walka toczyła się wyłącznie o punkty. Te zaś gwarantowały lepsze rozstawienie w kolejnym etapie oraz były zaliczką, wszak zespoły ponownie rywalizują o kolejną pulę, a drużyny z największą ilością awansują do play-offów.Niestety Team Envy okazało się najsłabsze w swojej grupie, przez co zdobyli zaledwie piętnaście oczek. Jeśli chcą awansować do fazy pucharowej, muszą teraz zdobyć ich jak najwięcej, bo tylko ośmiu z dwunastu uczestników wystąpi w play-offach.

Dzisiejszym przeciwnikiem Michała „MICHU” Müllera i spółki będzie HAVU. Fińska formacja najpierw rzutem na taśmę załapała się na udział w zamkniętych kwalifikacjach, gdzie ostatecznie nie wywalczyli sobie awansu, a i tak zostali zaproszeni do głównych rozgrywek. Finowie udowodnili jednak swoją wartość w grupie A, gdzie pokonali MAD Lions oraz c0ntact, zajmując drugie miejsce w grupie. Müller ma szansę pomścić swojego byłego kolegę z drużyny Kinguin, a stawka jest bardzo wysoka. Zwycięzca zapewni sobie 50 punktów, które mogą okazać się kluczowe do awansu.

Jednak przed występem Polaka odbędzie się mecz Cloud9 kontra Copenhagen Flames. Amerykańsko-afrykański skład zapewnił sobie komplet punktów w pierwszej fazie, więc raczej nie powinien obawiać się o awans. W o wiele trudniejszej sytuacji jest CPHF, które jak dotąd przegrało wszystkie mecze.

Drabinka i hamrmonogram:

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z      rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka.

Inne tego autora