Do sieci trafiły doniesienia, z których wynika, że Cloud9 przesunie Özgüra „woxic” Ekera na ławkę rezerwową. Jego miejsce w drużynie miałby zająć Erick „Xeppaa” Bach.

Aktualnie na scenie CS:GO trwa przerwa od rozgrywek. Pierwszym dużym turniejem w nowym roku będzie BLAST Premier Global Finals, który wystartuje 19. stycznia. Trzeba natomiast przyznać, że mimo odpoczynku od obserwowania zawodników na serwerze – dzieje się naprawdę wiele. Internet jest pełen plotek na temat roszad w różnych zespołach. Wczoraj późnym wieczorem portal Rush B Media opublikował doniesienia dotyczące Cloud9. Ponoć z głównym składem Kolosa pożegnać ma się Özgür „woxic” Eker.

Snajper z Turcji zasilił szeregi amerykańskiego giganta we wrześniu minionego roku. Dołączył do grona Alexa „ALEX” McMeekina po zakończonej przygodzie w barwach mousesports. Najwidoczniej jednak nie sprawdził się najlepiej, skoro mówi się, że ekipa chce go zmienić. Warto podkreślić, że jeśli pogłoski się potwierdzą, Eker będzie drugą osobą, która dość szybko pożegna się z projektem. Wcześniej C9 ogłosiło rozstanie ze szkoleniowcem – Aleksandar „kassad” Trifunović.

Rush B Media, tak samo jak HLTV i 1pv.fr zakomunikowało, że C9 ma zamiar podpisać kontrakt z Erickiem „Xeppaa” Bachem, który załatałby lukę w formacji. Wydaje się, że do nawiązania współpracy mogło już dojść, ponieważ menadżer Kolosa – Henry „HenryG” Greer na Twitterze za pomocą emotek dał społeczności do zrozumienia, że formalności zostały dopięte. Nie tylko w kwestii Ericka, ale również nowego trenera, którym według Rush B Media będzie Chris „Elmapuddy” Tebbit. Co ciekawe – Chris w przeszłości pełnił w klubie rolę asystenta coacha. Teraz najprawdopodobniej będzie miał okazję sprawdzić się na wyższym stanowisku. Xeppaa za to jest riflerem, którego większość kojarzy z epizodu w Chaos. To właśnie pod banderą wspomnianej organizacji zaprezentował swój ogromny potencjał.

Dywizja CS:GO w Cloud9 może zatem wyglądać tak:

  • United States Ricky „floppy” Kemery
  • United Kingdom William „mezii” Merriman
  • United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • United States Erick „Xeppaa” Bach
  • Australia Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
  • Turkey Özgür „woxic” Eker – ławka rezerwowa