Organizatorzy cs_summit poinformowali na swoim Twitterze, że pod koniec 2019 roku zobaczymy piątą edycję ich turnieju CS:GO. Ponownie na kilka dni, parę drużyn zostanie zaproszonych do pięknego domu, który najlepszy skład opuści z pucharem w ręku i zastrzykiem gotówki.

Żyjemy aktualnie w czasach, w których wydarzenia esportowe odbywają się raczej na największych arenach mogących pomieścić dziesiątki tysięcy fanów popularnej strzelanki. Fajnie zatem, że powstała taka inicjatywa, jak cs_summit pozwalająca trochę odciąć się od rzeczywistości. Tak jak napisaliśmy we wstępie – to zmagania zamknięte, tylko dla kilku formacji, które przez pewien okres rywalizują ze sobą w luksusowym apartamencie w Los Angeles. Poza samą rozgrywką, zawodnicy mają czas, żeby porozmawiać z innymi kolegami po fachu w przyjemnej atmosferze.

Minione edycje zawodów, o których piszemy posiadały w puli nagród $150 000. Choć póki co nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia, to możemy się spodziewać, że w nadchodzącym, piątym sezonie LAN-a organizowanego przez firmę Beyond The Summit także pojawi się identyczna kwota, o część której zawalczy sześć drużyn.

Na ten moment wiemy, że cs_summit 5 rozegrany zostanie 12-15 grudnia. Reszta szczegółów pozostaje w tajemnicy, lecz z czasem powinniśmy je poznać. Przypominamy, że poprzednio z Kalifornii z tytułem mistrza wracali reprezentanci Vitality.