MIBR po wczorajszych ogłoszeniach nie posiada już żadnego zawodnika w głównym składzie CS:GO. Na własną prośbę na ławce rezerwowej usiedli Vito „kNgV-” Giuseppe i Alencar „trk” Rossato.

Nie jest kolorowo – oto stwierdzenie, które pasuje do sytuacji Made in Brazil na scenie CS:GO od dłuższego czasu. Organizacja nadal nie potrafi odnaleźć stabilności po tym, jak we wrześniu minionego roku doprowadziła do ogromnych zmian w dywizji, odsuwając od podstawowej piątki Epitácio „TACO” de Melo, Fernando „fer” Alvarenge, trenera Ricardo „dead” Sinigaglie i Gabriela „FalleN” Toledo, który sam o to poprosił w geście protestu, ponieważ nie zgadzał się z decyzją pracodawcy.

Klub z Brazylii zdołał co prawda załatać luki przed ostatnimi trzema ważnymi wydarzeniami w poprzednim sezonie. Jego reprezentanci pokazali nawet, że potrafią zaskoczyć czołowe formacje i bawią się wspólną grą. Koniec końców to nie wystarczyło, aby firma dogadała się z chłopakami w kwestii kolejnego kontraktu. Tym samym dwa dni temu legendarna marka zakomunikowała, że rozstaje się z Lucasem „LUCAS1” Telesem, Viniciusem „v$m” Moreirą, Leonardo „leo_drk” Oliveirą i szkoleniowcem Raphaelem „cogu” Camargo i ogłosiła poszukiwanie coacha, który zajmie się stworzeniem nowej drużyny gotowej do rywalizacji już w lutym.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że MIBR w przyszłości będzie musiało sobie poradzić bez Vito „kNgV-” Giuseppe'a i Alencara „trk” Rossato. Zarówno jeden, jak i drugi postanowił usiąść na ławce rezerwowej i będzie chciał kontynuować karierę biorąc udział w projekcie cogu, w którym poza nimi znajdą się m.in. bracia Teles – LUCAS1 HEN1Made in Brazil negocjowało przez chwilę z Raphaelem o możliwym podpisaniu umowy z jego podopiecznymi, natomiast jak sam przekazał podczas transmisji Alexandre'a „⁠gAuLeS⁠” Chiqueta – organizacja przy rozmowach traktowała go jak śmiecia i ostatecznie je zerwano.

Camargo i spółka przystąpi zatem do poszukiwania kogoś innego, kto będzie zainteresowany ich zespołem. Warto podkreślić, że taki ktoś będzie musiał być gotowy na wykupy niektórych graczy, bowiem HEN1trk kNgV- może i odeszli od głównych składów, ale nadal są związani z danymi klubami.

Przypominamy, że MIBR, które obecnie nie posiada żadnego aktywnego zawodnika, już w następnym miesiącu wystąpi w ramach BLAST Premier Spring Series 2021. Wydarzenie wystartuje 4. lutego, a na liście uczestników poza Made in Brazil znaleźli się jeszcze m.in. członkowie AstralisVitality Natus Vincere.