BIG doszło do porozumienia ze Sprout w sprawie transferu Josefa „faveNa” Baumanna. Według dyrektora Berlin International Gaming była to najdroższa transakcja w historii niemieckiego Counter-Strike’a.

Ostatnie miesiące dla Sprout były wręcz wyśmienite. Kiełki zdobyły mistrzostwo Niemiec, a następnie triumfowały podczas 39. Sezonu ESEA Premier, dzięki czemu wywalczyły sobie awans do fazy Conference ESL Pro League. Wszystko zmierzało więc ku dobremu kierunku, a nam mogło wydawać się, że w szeregach mistrza Niemiec nie dojdzie do żadnych zmian. Są jednak oferty, których się nie odrzuca, a jedną z nich otrzymał faveN.

To nie żadna tajemnica, że niemieccy zawodnicy marzą o grze dla BIG. Berlin International Gaming to bez wątpienia największa i najbardziej utytułowana marka w sportach elektronicznych w Niemczech. Drużyna tabseNa nieprzerwanie od kilku lat pojawia się na największych turniejach Counter-Strike’a i niejednokrotnie pokazał już, że potrafi zaskoczyć najlepszych. Zespół naszych zachodnich sąsiadów w ubiegłym roku triumfował podczas dwóch turniejów najwyższej rangi – cs_summit 6, DreamHack Masters Spring 2020.

CEO BIG – Daniel Finkler przyznał, że transfer faveNa do BIG to najdroższa transakcja, w historii niemieckiego Counter-Strike’a. Dokładna cena, którą Berlin International Gaming zapłaciło Sprout za 21-letniego Niemca jest rzecz jasna nieznana, lecz możemy spodziewać się, że kwota ta była de facto spora.

W składzie BIG faveN zajmie miejsce Nicklasa „gade’a” Gade’a, który niecałe pięć miesięcy temu zasilił szeregi niemieckiej organizacji, aby zastąpić w niej İsmailсana „XANTARESA” Dörtkardeşa. Nie do końca udany występ na Majorze zmusił jednak działaczy klubu do przeprowadzenia kolejnych zmian wewnątrz zespołu, których ofiarą padł właśnie Duńczyk.

Tak prezentuje się obecny skład BIG:      

  • Germany Johannes „⁠tabseN⁠” Wodarz
  • Germany Nils „⁠k1to⁠” Gruhne
  • Germany Florian „⁠syrsoN⁠” Rische
  • Germany Tizian „⁠tiziaN⁠” Feldbusch
  • Germany Josef „⁠faveN⁠” Baumann
  • Germany Niclas „⁠enkay J⁠” Krumhorn (coach)