Na takie niespodzianki czekaliśmy. Fnatic notuje niespodziewaną porażkę z SAW i przez następne dni będzie musiało drżeć o awans, podobnie jak Outsiders, które uległo MOUZ.

Outsiders może pluć sobie w brodę. O ile w pierwszej połowie obie drużyny stale wymieniały się prowadzeniem, nie pozwalając sobie wzajemnie odskoczyć, to w drugiej obejrzeliśmy pełną deklasację ze strony MOUZ. Rosjanom nie pomógł nawet fakt, że zdołali zdobyć dwie rundy pistoletowe w dzisiejszym spotkaniu. Po półmetku walki na Inferno zawodnicy europejskiej formacji zapoczątkowali serię siedmiu wygranych rund z rzędu, co wkrótce zapewniło im szesnasty punkt.

  • Russian Federation Outsiders 12:16 MOUZ European Union – Inferno

Największa jak dotąd sensacja na turnieju RMR wydarzyła się w meczu Fnatic-SAW. Portugalczycy, którzy zmagania w Bukareszcie rozpoczęli od porażki z BIG, pokonali dziś ekipę KRIMZA, za sprawą świetnej gry po stronie broniącej na mapie de_nuke’u. Portugalski zespół zdobywając aż 11 rund, broniąc dostępu do bombsite’ów w pierwszej połowie, wypracował sobie na tyle dużą zaliczkę, że nie pozwolił europejskiej formacji na comeback i zdołał postawić kropkę nad „i”, zapewniając sobie drugie zwycięstwo w wydarzeniu.

  • European Union Fnatic 10:16 SAW Portugal – Nuke

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.