W zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Open Summer 2020 nie zobaczymy polskiej drużyny. Najbliżej awansu do tej części byli gracze x-kom AGO i PACT, ale przegrali oni ostatni mecz otwartej fazy.

Rywale w ostatniej rundzie otwartych kwalifikacji do DreamHack Open Summer wydawali się przystępni – dla PACT było to ex-SMASH grające na dodatek ze stand-inem (fejtZa zastąpił vic7oR). x-kom AGO zaś zagrało z Lyngby Vikings, czyli 162. drużyną rankingu HLTV.

Rzeczywistość okazała się niestety brutalna dla Polaków. PACT zagrało z ex-SMASH trzy kompletnie odmienne mapy. Na decydującym Overpassie niestety ani przez moment nie mogliśmy nawet myśleć o zwycięstwie. No dobrze, na takie fantazje był czas zaledwie przez dwie pierwsze rundy, bo to jedyny moment, kiedy PACT znajdował się na prowadzeniu. Ostatecznie jednak Sobol i spółka przegrali znacząco – aż 5:16. Znakomity występ zanotowali disco doplan i grux. Tym samym to ex-SMASH zagra na zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka.

Ten turniej będzie za to niedostępny dla x-kom AGO, które w ostatniej rundzie otwartych kwalifikacji przegrało z Lyngby Vikings. Jastrzębie zaczęły dobrze – od zwycięstwa na Inferno, czyli mapy przeciwnika. Później jednak zaczęło się wszystko sypać – porażka na Vertigo może boleć podwójnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że Polacy prowadzili nawet 8:1.  Decydująca mapa – Nuke – również zaczęła się od prowadzenia AGO (5:0), później jednak zakończyła się przegraną 12:16. Mimo porażki, na serwerze najlepiej prezentował się F1KU – 17-latek zdobył aż 75 fragów i osiągnął rating 1.32. Dobra dyspozycja Miklasa nie wystarczyła, by jego drużyna awansowała dalej.

Zamknięte kwalifikacje do DreamHacka zaplanowano na 28 czerwca. W rozgrywkach wystąpią takie zespoły jak Elites, Syman, sAw. O awans nadal walczą Endpoint, Aalborg Rebels i Hard4U.