Niestety, było jak zwykle. Żadna z polskich drużyn nie przeszła pierwszego dnia otwartych kwalifikacji IEM Summer 2021.

  • Styl Dunów

Styl Dunów znowu zaszedł najdalej w kwalifikacjach. Ekipa byaliego jako jedyna dotarła do 5. rundy rozgrywek, ale niestety na tym etapie zakończyła swoją przygodę.  Pogromcami Polaków byli gracze MASONIC – Duńczycy notowani na 217. miejscu rankingu HLTV. Z pozytywnych aspektów – pokonanie w 4. rundzie solidnej drużyny Lilmix.

  • Anonymo

Polski super-team pożegnał się z turniejem już w 4. rundzie, przegrywając z NASR Esports. To ciekawy zlepek graczy z Syrii, Węgier, Albanii i Jordanii, który plasuje się na 138. miejscu w rankingu HLTV. Co ciekawe, zespół niedawno wygrał regionalne kwalifikacje do BLAST Premier Spring Showdown i wystąpi na tym turnieju za kilka dni – zmierzy się z Gambit w premierowym spotkaniu. Może to działać jako usprawiedliwienie na dosyć rozczarowujący występ Snaxa i spółki.

  • x-kom AGO

4. runda to też poziom nie do przeskoczenia dla x-kom AGO. Jastrzębie na tym etapie zostały wyautowane przez… MASONIC. Duńczycy byli dzisiaj katami Polaków.

  • MAD DOG'S PACT

Kolejna polska ekipa i znowu tylko 4. runda, czyli MAD DOG'S PACT. Ekipa darko przegrała 4:16 ze świeżo uformowanym CrowCrowd. Zespół z regionu CIS gra ze sobą od marca, jest na 193. miejscu w rankingu HLTV. Warto w tym miejscu dodać, że CC wyeliminowało inny polski zespól – Pepper Team, rundę wcześniej.

  • TPT

Też 4. runda, ale odpadnięcie na tym etapie w wykonaniu kabanosów wstydu nie przynosi. W końcu z turnieju wyrzucili ich gracze EXTREMUM, wynikiem 16:3. Utytułowani Australijczycy udzielili solidnej lekcji CSa drużynie nawrota.

Polacy za granicą:

  • ENCE (dycha) – trudom 4. rundy kwalifikacji nie podołali również gracze europejskiego kolektywu, którzy przegrali na tym etapie 17:19 z Entropiq. Szkoda, bo dycha był chyba naszą największą nadzieją na dobry wynik.
  • MAD Lions (tudsoN, kuben) – nieco lepiej poradziły sobie Lwy. Ekipa tudsoNa w 4. rundzie pokonała całkiem niezłe FATE, ale w kolejnym etapie musiała uznać wyższość LDLC, przegrywając 13:16.

Na szczęście mamy jeszcze drugą turę otwartych kwalifikacji do IEM Summer. Oby wtedy wyniki były lepsze.