Przed nami finał drugiego etapu Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Dziś kolejny zespół dołączy do grona finalistów sezonu. O bilet na turniej LANowy zagrają Klan Gadanych Głupot oraz Izako Boars.

Drugi etap zmagań w Dywizji Mistrzowskiej dobiega końca. Na placu boju zostały już tylko dwa zespoły, które o godzinie 19:00 rozpoczną finałowe spotkanie. Zwycięzca awansuje na finały offline, gdzie na liście uczestników znajdują się zaproszone wcześniej AGO Esports oraz Aristocracy, a także triumfator pierwszego etapu – Wisła Płock.

W gronie finalistów ponownie widzimy Klan Gadanych Głupot. Drużyna Mateusza „TOAO” Zawistowskiego po raz drugi znalazła się w tej fazie etapu. Wcześniej musiała uznać wyższość Wisły Płock, natomiast dzisiaj jej rywalem będzie Izako Boars. Dotychczas w drugim etapie KGG nie stracił ani jednej mapy. Na drodze zespołu najpierw stanęło EVOLVE, a następnie Vex.esport oraz skład heheszki. Następny oponent jest jednak o wiele groźniejszy na papierze.

Drugim finalistą trwających obecnie zmagań jest Izako Boars. ,,Dziki” zaprezentowały spory progres w porównaniu do poprzedniego etapu, bowiem wtedy odpadły już w 1/8 finału. Teraz NEEX i spółka udowodnili jednak, że żaden przeciwnik nie jest im straszny i pokonali kolejno M1 Gaming, Codewise Unicorns oraz Warriors. Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu da drużynie awans na finały sezonu, na których Izako Boars było ostatnio przy okazji trzeciej edycji Polskiej Ligi Esportowej. Wtedy zespół zajął piąte miejsce w grupie, lecz skorzystał z nieobecności Team Kinguin i wystąpił na LANie.

Finałowy mecz będziecie mogli obejrzeć na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.