Były gracz North – Markus „Kjaerbye” Kjærbye – wkrótce dołączy do FaZe. Duńczyk zastąpi Aurimasa „Bymas” Pipirasa już podczas ESL One Cologne.

Jak donosi portal Cybersport.pl, w FaZe w ciągu kilku najbliższych dni ma dojść do jednej zmiany. Kjaerbye, który jest obecnie wolnym agentem ma zastąpić Bymasa. Duńczyk ostatnie miesiące spędził na odpoczynku od rywalizacji na profesjonalnej scenie. Wraz ze startem nowego sezonu zmagań esportowych ma jednak wrócić do gry już w barwach FaZe.

Zmiany wiążą się z upływającym okresem próbnym Bymasa. Litwin dołączył do FaZe pod koniec maja na dwumiesięczne testy. Miał zastąpić olofmeistera, który zdecydował się zawiesić swoją karierę. Bymas jednak nie spełnił oczekiwań. Kluczowym turniejem do podjęcia decyzji był rozczarowujący cs_summit 6 na którym FaZe zajęło dopiero 11. miejsce.

Kjaerbye zaś od maja pozostał wolnym zawodnikiem. Kariera 22-latka przypomina nieustanny roller-coaster. W 2017 roku Duńczyk był na samym szczycie, kiedy razem z Astralis wygrał Major Boston i został MVP całego turnieju. Później wskutek złych decyzji kariera Kjaerbye'ego pikowała, aż doszła do momentu, gdy gracz pozostał bez drużyny. Jak widać nie na długo, a nieco ponad dwumiesięczny okres wakacyjny mógł pozwolić wrócić mu do pełnej dyspozycji. Duńczyk w barwach FaZe ma zadebiutować na ESL One Cologne, które rozpoczyna się już 18 sierpnia.