Team Kinguin długo zwlekało z pierwszymi oficjalnymi spotkaniami w nowym roku, lecz gdy rozpoczęli mają ręce pełne roboty. Dziś rozegrają spotkanie eliminacyjne w turnieju WePlay! Lock and Load.

Wczoraj Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka odnieśli nie lada sukces w otwartych kwalifikacjach do IEM Sydney 2019, dochodząc aż do najlepszej szesnastki. Jednak podczas swojego debiutu w nowym składzie, nic na to nie wskazywało.

Pingwiny rozpoczęły zmagania w WePlay! Lock and Load od pojedynku z ukraińską formacją pro100. Podopieczni Arsenia „ceh9” Trynozhenko wręcz rozgromili Polaków, nie dając im żadnych szans na mapie Cache. Kinguin miało wiele problemów po stronie atakującej, często słabo koordynowało swoje ataki, a jeśli doszło już do przejęcia obszaru bombowego to zawodnicy pro100 sprawnie radzili sobie z jego odbiciem. Przez to skład Wojtasa musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając mecz wynikiem 16:3.

Dzisiaj nowa drużyna Pawła „Dychy” Dychy musi walczyć o utrzymanie się w turnieju. W spotkaniu eliminacyjnym grupy B spotkają się z Gambit, z którym wczoraj wygrało Virtus.pro. Drużyna Dosi walczyła wczoraj o comeback, lecz nieskutecznie. Trzeba jednak przyznać, że z czasem ich gra wyglądała coraz lepiej. To może okazać się dzisiaj kluczowe, ponieważ mecz będzie miał charakter best-of-three, więc margines błędu jest znacząco większy.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30 i będzie go można obejrzeć z polskim komentarzem na kanale KXN Studio.