Team Kinguin w finale ESEA MDL Season 29 Global Challenge uległo 3DMAX. Mimo trzech map w tym meczu, spotkanie było dość jednostronne.

Pingwiny w Dallas wywalczyły sobie awans do dziewiątego sezonu ESL Pro League. Mogliśmy zobaczyć, że dało im to motywacyjnego kopa, a zawodnicy z Wiktorem „TaZem” Wojtasem na czele walczyły w Global Challenge ze zdwojoną siłą. Udało im się pokonać obecnie jedną z najlepszych Australijskich drużyn – Grayhound w półfinale, lecz 3DMAX okazało się lepsze.

Francuzi rozpoczęli walkę w finale od łatwego zwycięstwa na mapie wybranej przez Pingwiny – de_Nuke. Kinguin bardzo dobrze poradziło sobie po stronie atakujących zdobywając sześć punktów, lecz później całkowicie zawiedli jako obrońcy, przegrywając 16:8. Następnie po bardziej wyrównanej walce zobaczyliśmy TaZa i spółkę tryumfujących na lokacji Cache, którego zgarnęli wynikiem 12:16. Następnie Polacy zostali zdeklasowani na Dust2, gdzie udało im się wywalczyć wyłącznie pięć rund.

Zawodnicy 3DMAX w swoim pożegnalnym występie zgarnęli $18,000. Pożegnalnym ponieważ dwójka ich graczy będzie występować w barwach G2. Team Kinguin wzbogaciło się natomiast o $10,000.