Polscy zawodnicy musieli uznać wyższość rywali w pierwszym meczu kwalifikacji do DreamHack Winter 2017, przez co stracili szansę na wyjazd do Szwecji.

Overpass

Druga polska drużyna nie miała tyle szczęścia w losowaniu drabinki, co AGO Gaming. Reprezentanci Team Kinguin na początek swojej przygody z zamkniętymi kwalifikacjami do DreamHack Winter 2017 musieli zmierzyć się z duńską akademią organizacji North. Nasi rodacy na mapie Overpass, którą wybrali Duńczycy, rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Jednak spotkanie lepiej rozpoczęli ich rywale, którzy zdobyli rundę pistoletową i pewnie wykorzystali przewagę ekonomiczną. Idąc za ciosem duńscy zawodnicy wyprowadzili sporą przewagę, prowadząc aż sześcioma punktami na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy. Przed zmianą stron Polacy zdołali nieco odrobić straty, jednak na półmetku to North Academy prowadziło z wynikiem 9:6. Drugą połowę dobrze rozpoczęli polscy zawodnicy, jednak w kolejnej rundzie rundę force wygrali Duńczycy, dysponując jedynie w pistolety. To oni przejęli inicjatywę i odnieśli zwycięstwo na pierwszej mapie z rezultatem 16:8.

Cobblestone

Druga mapa była wyborem polskiego zespołu, więc na Cobblestone powinno być dużo lepiej niż na pierwszej lokacji. Na początku tak się zapowiadało, nasi rodacy zwyciężyli rundę pistoletową i wykorzystali przewagę ekonomiczną, otwierając spotkanie trzema punktami. W momencie zakupienia pełnego wyposażenia przez Duńczyków role się odwróciły i mecz otworzył nam się na nowo. Antyterroryści nabrali wiatru w żagle i pewnie odbijali każdy atak podopiecznych Mariusza 'Loorda' Cybulskiego, którzy bezradnie próbowali zaskoczyć swoich rywali. Do końca pierwszej połowy terrorystom nie udało się już zebrać ani jednego punktu, przegrywając miażdżącym wynikiem pierwszą połowę – 3:12. Po zmianie stron Polacy potrzebowali nie tylko dobrej taktyki, ale także odrobiny szczęścia, by móc powrócić do korzystnego wyniku i powalczyć o awans do kolejnego etapu. Naszym rodakom udało się co prawda zwyciężyć rundę pistoletową, jednak w następnej musieli uznać wyższość rywali, którzy doprowadzili spotkanie do końca z wynikiem 16:5. To właśnie Duńczycy zagrają w ćwierćfinale zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Winter 2017.