Dziś w ramach Kinguin for Charity by PayPay odbył się półfinał pomiędzy drużyną Kinguin a składem LDLC. Mecz został rozegrany w formacie BO3. Poniżej przedstawiamy krótki opis wraz ze statystykami wszystkich trzech map.

mapa: de_dust2

Początek spotkania na mapie Dust2 nie był przychylny dla Polaków. Rozpoczęli swoje zmagania po stronie terrorystów przegrywając pierwszą rundę pistoletową pomimo podłożenia bomby. W pierwszej części spotkania udało im się zdobyć tylko jedną rundę. Dust2 nigdy nie był mocną stroną polskiego składu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:1 dla europejskiej formacji. Wybór tej mapy należał do formacji LDLC. Po zamianie stron sytuacja wyglądała o wiele lepiej jednak strata aż czternastu rund po stronie terrorystów nie pozwalała na błędy. Stosując udaną obronę w rundzie pistoletowej pierwszą potyczkę skład Kinguin przegrał dopiero w dwudziestym piątym starciu na tej mapie. Po wyeliminowaniu trzech antyterrorystów na mapie pozostał tylko Michał „MICHU” Müller i Damian „Furlan” Kisłowski kontra czterech wrogów. Pomimo zabójstwa dwóch terrorystów, Polacy nie zdołali rozbroić bomby, co dało wynik 15:9. Niestety mapa ta finalnie zakończyła się wynikiem 16:11 na korzyść składu LDLC

Poland Kinguin 16:11 European Union LDLC
mapa: de_cobblestone

Polacy niewzruszeni porażką fenomenalnie rozpoczęli mapę wybraną przez siebie. Mikołaj „mouz” Karolewski w rundzie pistoletowej wyeliminował wszystkich przeciwników zdobywając ACE. Walcząc po stronie antyterrorystów dzielnie bronili się przed atakami składu LDLC wygrywając aż sześć rund z rzędu. Niestety w tym momencie przeciwnicy znaleźli sposób na skuteczne ataki. Ostatnia runda tej połowy trafiła na konto drużyny Kinguin po trzech zabójstwach od Michała „MICHU” Müllera i rozbrojeniu bomby. Zakończyła się ona wynikiem 8:7 na korzyść Polaków. Druga połowa rozpoczeła się od wyrównania wyniku ze strony składu LDLC poprzez wygranie rundy pistoletowej. Alexandre „xms” Forté pozostając w sytuacji jeden kontra jeden pokonał Micha, dzięki czemu uzyskał ósmy punkt na konto jego formacji. Pomimo przewagi finansowej kolejna potyczka została wygrana przez skład z Polski. Finalnie końcowym wynikiem na tej mapie był rezultat 16:11 dla drużyny Kinguin.

Poland Kinguin 16:7 European Union LDLC
mapa: de_train

Trzecia i zarazem decydująca mapa nie była wyborem żadnej z drużyn. Polski skład rozpoczął potyczkę na mapie Train po stornie antyterrorystów. Uskrzydleni wygraną poprzedniej mapy zwyciężyli rundę pistoletową po trzech zabójstwach od Damiana „Furlan” Kisłowskiego. W kolejnej rundzie duet rallen i furlan zdobył po dwa zabójstwa na konto każdego z nich zdobywając kolejny punkt na konto swojej drużyny. Ponownie zwyciężyli kilka rund z rzędu tak jak miało to miejsce na poprzedniej mapie. Pierwszą potyczkę przegrali dopiero w ósmej rundzie. Terroryści wyeliminowali wszystkich Polaków i doprowadzili do wyniku 7:1 na korzyść składu Kinguin. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla polskiego składu. Po zamianie stron skład LDLC zaczął odrabiać straty. Trzy zabójstwa Valentin „mistou” Balbastro dały piąty punkt na ich konto. Po zwycięstwie trzech pierwszych rund drużyna LDLC nie potrafiła wygrać nic więcej. Końcowym wynikiem tej mapy był rezultat 16:7 na korzyść Kinguin.