Nasza rodzima formacja ten rok może zaliczyć do udanych, bowiem Kinguin pomimo wzlotów i upadków plasuje się w czołowej trzydziestce najlepszych drużyn na świecie.

Na portalu HLTV.org pojawiła się już ostatnia w tym roku aktualizacja rankingu, prowadzonego przez serwis EGB.com. W czołówce obyło się bez żadnych zmian, praktycznie w czołowej dwudziestce nie było roszad. Modyfikacjom uległy ostatnie notowane lokaty w klasyfikacji, z której skorzystali między innymi reprezentanci Kinguin. Po słabym występnie chińskiego zespołu TyLoo w kwalifikacjach do Majora stracili oni punkty, spadając na pozycję 22., dając jednocześnie awans polskim zawodnikom.

To jednocześnie ostatnia aktualizacja rankingu, na którego są zwrócone oczy wielu fanów zmagań w Counter-Strike'u. Nasi rodacy z Virtus.pro w tym zestawieniu rok kończą na piątej pozycji. Na podium plasują się reprezentanci Astralis, do których należał koniec tego roku, jednak po ich pozostałych osiągnięciach w ciągu tych dwunastu miesięcy nie wiem, czy na to zasługują.

  1. Denmark Astralis
  2. Brazil SK Gaming
  3. Canada OpTic Gaming
  4. Sweden Ninjas in Pyjamas
  5. Poland Virtus.pro
  6. Denmark dignitas
  7. European Union FaZe
  8. CIS Natus Vincere
  9. United States Cloud9
  10. France G2 Esports

    21. Poland Kinguin