Nie będzie powtórki sukcesu z poprzedniego sezonu LOOT.BET. x-kom AGO przegrało z pro100 1:2 i tym samym bez zwycięstwa odpada z rozgrywek już w fazie grupowej.

Russian Federation pro100

2

Sezon 6
LOOT.BET
Mecz drużyn z bilansem 0-2

Dust2
(5:10, 4:6)

Mirage
(12:3; 4:2)

Inferno
(10:5; 6:1)

Poland x-kom AGO

1

Dust2

Mecz rozpoczął się na Duście2 – mapie wybranej przez pro100. Rosjanie początkowo całkiem nieźle weszli w mecz, wygrali dwie rundy, później jednak ich forma uległa załamaniu. x-kom AGO znalazło sposób na atakowanie rywala i punktowało każdą lukę w defensywie przeciwnika. Przede wszystkim świetnie radzili sobie F1KU i GruBy, którzy byli jasnymi punktami zespołu. Do przerwy Polacy prowadzili 10:5.

Po zmianie stron Jastrzębie wygrały pistoletówkę, a kluczową rolę w zwycięstwie znowu odegrał GruBy, który zdobył aż trzy fragi.  W kolejnych rundach AGO tylko potwierdzało swoją dominację i zakończyło mecz pewnym zwycięstwem 16:9. Genialny występ zaliczył F1KU. Młody gracz zdobył aż 27 fragów i zdecydowanie nie miał sobie równych na serwerze. Na nim z kolei brakowało mhLa – snajper miał jednak problemy z internetem, o czym komunikował na swoich mediach społecznościowych.

Mirage

Rywalizacja przeniosła się na Mirage'a, wybór AGO. Z tego powodu można było sądzić, że Polacy postawią tylko kropkę nad i, jednocześnie wyrzucając pro100 z turnieju. Nic bardziej mylnego. Na pistoletówce wayLander zaprezentował pełnię swoich możliwości, zdobywając ACE'a. Rosjanie od samego początku zawiesili bardzo wysoko poprzeczkę i w pierwszej połowie po prostu zdemolowali przeciwników wynikiem 12:3.

Po zmianie stron nie było wcale lepiej. Na pistoletówce oskarish był bliski wygrania clutcha 1vs2, ale po podłożeniu bomby został wyeliminowany przez dimasicka. W kolejnych rundach Polacy wyrazili jeszcze nieśmiałą chęć come-backu, ale strata do rywali była już zbyt duża, by gonić wynik. Ostatecznie pro100 wygrało wysoko, bo 16:5. Poprzedni bohaterzy – F1KU i GruBy – tym razem zamykali tabelę. mhL nadal miał kłopoty z łączem internetowym.

Inferno

Decydującą mapą było Inferno. Tu również pro100 świetnie weszło w mecz i po kilku minutach prowadziło już 4:0. Ponownie oskarish przegrał pistoletówkę w clutchu 1vs2, eliminując YEKINDARA, ale nie dając rady w starciu z WorldEditem. Sytuacja na chwilę odwróciła się w po 5. rundzie, kiedy to Polacy nadgonili stratę punktową i odstawali od rywali jedynie na jedno oczko. Wówczas niestety pro100 ponownie wskoczyło na wysoki poziom i na półmetku spotkania prowadziło 10:5. Tym razem w rolę lidera drużyny wcielił się YEKINDAR, który zbierał multi-kill za multi-killem.

Po zmianie stron przelała się czara goryczy – Polacy ponownie przegrali pistoletówkę po sytuacji 1vs1, tym razem to mhL nie zdołał wyjść obroną ręką z clutchu. Porażka na pistoletach znacznie pokrzyżowała plany ewentualnego come-backu. pro100 wykorzystywało słabą sytuację finansową Polaków i zdobywało punkt za punktem, ostatecznie wygrywając na Inferno 16:6. Na tej mapie ponownie najsłabiej zagrał F1KU, na tym samym poziomie fragowym (8) był również Furlan, ale kapitan zespołu miał o 0.3 wyższy rating od swojego młodszego kolegi. Tym samym x-kom AGO odpadało z 6. sezonu LOOT.BET, nie wygrywając żadnego meczu. Przypomnijmy, że Polacy bronili tytułu, bowiem byli triumfatorami 5. sezonu tych rozgrywek.