Powrót takich legend jak NEO i TaZ zawsze wzbudza wiele emocji. Wczoraj duet ogłosił swoją nową organizację – Honoris. Teraz wiemy już, kiedy drużyna pojawi się po raz pierwszy na serwerze.

18 maja to dzień, kiedy na polskiej scenie CS:GO pojawiła się nowa organizacja – Honoris – założona przez NEO i TaZa. Na powrót tej dwójki długo musieliśmy czekać – ostatnie odnotowane spotkanie miało miejsce 14 stycznia 2020 roku jeszcze w barwach ARCY. Od tamtej pory przyszłość Kubskiego i Wojtasa była owiana tajemnicą. Na szczęście wyłożyli oni karty na stół i zaprezentowali nam swoje „dziecko” czyli Honoris. Do wyżej wymienionej dwójki dołączyli jeszcze Daniel „STOMP” Płomiński, Kamil „reiko” Cegiełko oraz Wojciech „Prism” Zięba.

No dobrze, mamy już skład, ale kiedy po raz pierwszy zobaczymy go na serwerze? Otóż debiut Honoris będzie miał miejsce już w tym tygodniu, w rozgrywkach Home Sweet Home Cup 5. Polacy otrzymali zaproszenie do tego turnieju, podobnie jak x-kom AGO. Trzecią drużyną znad Wisły, która wystąpi na HSH będzie AVEZ, które awansowało do rozgrywek poprzez zamknięte kwalifikacje. Warto również wspomnieć o naszym rodzynku – rallenie – w Team Secret, czyli również jednym z uczestników. Turnieje spod szyldu Home Sweet Home charakteryzują się szybkim przebiegiem – szesnaście drużyn rywalizuje w czterech grupach o play-offy, te zaś wyłaniają zwycięzcę, który otrzymuje 30 tysięcy dolarów. Drugie miejsce wzbogaca się o 10 tysięcy dolarów, reszta pozostaje z pustymi rękoma.

Honoris trafiło do grupy z c0ntact, forZe i Syman. Pierwsze spotkanie Polaków odbędzie się zaś 21 maja, w czwartek o godzinie 12:20. Rywal – forZe – czyli trzecia najwyżej rozstawiona drużyna w turnieju. No cóż, jak zaczynać to z przytupem!