Już dziś (22 czerwca) wystartuje cs_summit 6 – turniej, w którym uczestnicy walczą o cenne punkty, dające awans na Majora. W europejskich rozgrywkach mamy dwie polskie drużyny – AVEZ i PACT, duet ze Sprout i mantuu w OG. W rozgrywkach amerykańskich, zobaczymy m.in. Team Envy z Michałem “MICHU” Müllerem.

cs_summit 6 to jeden z turniejów kwalifikacyjnych do Majora. Pula nagród europejskiej edycji wynosi 125 tysięcy dolarów. Dwie w pełni polskie drużyny oraz czterech Polaków w składach zagranicznych – to reprezentacja naszego kraju w rozpoczynającym się cs_summit 6.

W regionie europejskim zobaczymy mecze AVEZ Esport oraz Actina PACT, którzy wywalczyli swoje miejsca na drodze otwartych eliminacji. Przed nimi trudne zadanie – PACT spotka się w pierwszej rundzie z MAD Lions a AVEZ z c0ntact. Z kolei Michał “snatchie” Rudzki i Paweł “Dycha” Dycha w barwach Sprout oraz Mateusz “mantuu” Wilczewski pod banderą OG otrzymali zaproszenie do rozgrywek i rozegrają pojedynek między sobą.

Wszystkie pary pierwszej rundy przedstawiają się następująco. 

  • 15:00 – fnatic vs  Nordavind
  • 15:00 -Heroic vs Endpoint
  • 15:00 -Dignitas vs FATE
  • 15:00 -MAD Lions vs PACT
  • 15:00 -Complexity vs Japaleno
  • 15:00 -BIG vs HAVU
  • 15:00 -c0ntact vs AVEZ
  • 15:00 -OG vs Sprout

Organizator przewidział system jednokrotnej eliminacji, dlatego porażka w pierwszej rundzie oznacza wypadnięcie za burtę turnieju. Warto jednak pamiętać, że z 16 zespołów awans uzyska aż 5 z nich. Z tego powodu drużyny, które odpadną w drugiej rundzie zagrają w barażach o 5. miejsce w turnieju.

Jeśli PACT pokona MAD Lions, zagra o awans ze zwycięzcą meczu Dignitas – FATE. AVEZ z kolei po ewentualnym pokonaniu c0ntact zmierzy się ze zwycięzcą meczu OG – Sprout. Oznacza to, że w tej części drabinki mamy 3/4 szanse, że na cs_summit 6 Europe zobaczymy Polaka.

W turnieju na Nowym Kontynencie udział weźmie MICHU z Team Envy. Przez obecną sytuację na świecie, MICHU będzie rozgrywać mecze w niedogodnych warunkach z Europy. Polak wraz z drużyną zmierzy się z TeamOne w pierwszej rundzie o awans do turnieju głównego. Łącznie spośród ośmiu uczestników awansują trzy drużyny.

Polskim drużynom będzie można kibicować na transmisji, która odbędzie się na kanale ESPORT NOW. Jako, że pierwsze pojedynki odbywać się będą jednocześnie, relacja obejmie polskie składy, które będą pokazywane na dwóch kanałach AVEZ Esport na www.twitch.tv/esportnow zaś Actina PACT na www.twitch.tv/esn2. Spotkania skomentują Radek ‘Mad1’ Florkowski, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski, Kamil ‘Dziukens’ Dziuk oraz Olek ‘Vuzzey’ Kłos.

Harmonogram na najbliższe dwa dni przedstawia się następująco: