Być może niebawem na francuskiej scenie pojawi się nowy zespół. Za jego stworzenie zabrać się mają aktualnie związani jeszcze z G2 Esports – Kenny „kennyS” Schrub oraz François „AMANEK” Delaunay.

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat przyszłości dywizji CS:GO w G2 Esports. Bardzo głośnym tematem były przecież przenosiny Ilya „m0NESY” Osipova z akademii Na`Vi Junior do wspomnianej międzynarodowej drużyny. Trzeciego stycznia doszły one do skutku i organizacja Carlosa „ocelote” Rodrígueza Santiagosa przywitała na swoim pokładzie 16-letniego snajpera. To jednak może nie być koniec wzmocnień, gdyż w formacji ma się znaleźć dodatkowo nowy prowadzący, aktualnie będący częścią OG – Aleksi „Aleksib” Virolainen.

Zmiana IGL-a nie została natomiast jeszcze potwierdzona. Oficjalnie nie wiadomo też za kogo do podstawowej piątki wejdzie m0NESY, choć raczej nie będziemy w tym temacie świadkami niespodzianki i slota w zespole odda mu François „AMANEK” Delaunay. Zwłaszcza, że jak podaje neL z 1pv.fr – Delaunay planuje z Kennym „kennyS” Schrubem stworzyć ekipę od zera. 

Schrub w marcu minionego roku trafił na ławkę rezerwowych w G2, ponieważ skład nie osiągał dobrych wyników, a on sam nie błyszczał. Decyzja zapadła po czteroletniej współpracy, więc bez dwóch zdań jej podjęcie nie było łatwe, ale wydaje się, że konieczne – zarówno dla gracza, jak i klubu.

G2 Esports bez Kenny'ego nie zaczęło może wygrywać turnieju za turniejem, natomiast zdobyło srebrny medal podczas najważniejszego wydarzenia w sezonie – Majora, a do tego pojawiło się w wielu play-offach ważnych rozgrywek. Legendarny snajper zajął się za to streamowaniem i nareszcie miał chwilę, żeby przestać myśleć o rywalizacji i naładować baterie na powrót w świetnym stylu. Jego zapowiedź miała miejsce w grudniu, gdy Nemanja „nexa” Isaković nie mógł dotrzeć na IEM Winter G2 poprosiło kenny'egoS o wsparcie w roli zmiennika. Przygoda zakończyła się w półfinale zmagań, zatem była całkiem udana.

Teraz czekamy na następny ruch Kenny'ego, którym ma być budowa nowej francuskiej drużyny z AMANKIEM. Panowie dobrze znają się z epizodu pod banderą G2 Esports, więc wiedzą, jakich zawodników szukać, aby do nich pasowali. Z doniesień 1pv.fr wynika, że duet chce się otoczyć młodymi graczami i obecnie przeprowadza testy. Na oku ma m.in. dwójkę Francuzów z ROYALS Jérémy'ego „jeyN” Nguyena i Noaha „Nono2k” Padovana, związanego jeszcze umową z Vitality Jaysona „Kyojin” Nguyena Vana oraz 16-letniego Ryana „Neityu” Aubry'ego.

Jeżeli obserwacje nie przyniosą oczekiwanych skutków, czyli budowy zespołu z potencjałem lub na horyzoncie pojawi się coś innego, kennyS AMANEK rozważą także opcję międzynarodowej przygody. Warto też dodać, że Kenny i François mają ważne kontrakty z G2, co oznacza, że drogą dla innego klubu do działania z nimi jest wykup.