Kamil „KEi” Pietkun już dziś wróci do aktywnej gry w AVEZ Esport. Pierwszy mecz po przerwie zagra z portugalską drużyną sAw w ramach ESEA MDL Premier Division.

Siedem dni – tyle trwały wakacje Kamila „KEia” Pietkuna, który sam poprosił organizację o przeniesienie na ławkę rezerwowych. Dziewiętnastolatek motywował swoją decyzję wypaleniem zawodowym i potrzebą odpoczynku od gry. Jego miejsce w ostatnich dniach zajmował Filip „tudsoN” Tudev, lecz nie był on w stanie dostarczyć tyle drużynie co Kamil. Przez to wynik AVEZ w ciągu ostatniego tygodnia pozostawiały wiele do życzenia.

Powrót KEia do składu ujawnił Kacper „kylar” Walukiewicz na swoim Facebooku, co zostało potwierdzone na stronie dzisiejszego meczu na portalu HLTV, gdzie w składzie widnieje Pietkun. Obecnie sytuacja Ośmiornic w lidze ESEA MDL prezentuje się dość… niesatysfakcjonująco. Zespół prowadzony przez Piotra „nawrota” Nawrockiego rozegrał sześć meczów, z czego przegrał aż pięć z nich. Taki wynik zapewnia sprawia, że znajdują się na 16. miejscu w tabeli. Nieobecność KEia spowodowała również, że AVEZ straciło ważne punkty w ESL MP, gdzie podczas ostatniej kolejki dwukrotnie ulegli Illuminar Gaming.

Mecz na sAw w ramach ESEA MDL Premier Division odbędzie się dziś o godzinie 19:30.