Dwójka graczy uznawana za jednych z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia w Polsce oficjalnie rozstała się ze swoją organizacją.

AVEZ Esport w połowie grudnia ogłosiło podjęcie drastycznych kroków dotyczących swojej dywizji CS:GO. Wszyscy gracze z wyjątkiem Kamila „KEi” Pietkuna oraz Kacpra „Kylara” Walukiewicza rozstali się organizacją, a według doniesień, wspomniany duet przeniesiono na listę transferową. Przez ostatnie trzy tygodnie pojawiło się wiele plotek o rzekomym sprzedaniu dwójki nowych zawodników, lecz dopiero teraz otrzymujemy pierwsze potwierdzenie. AVEZ oficjalnie potwierdziło koniec współpracy z KEiem i Kylarem.

Petkun oraz Walukiewicz stanowili o sile AVEZ w minionym 2020 roku. Swoimi występami zapracowali sobie na miano jednych z najbardziej obiecujących graczy polskiej sceny, o czym mogą świadczyć ich ratingi wypracowane przez ostatnie dwanaście miesięcy – kolejno 1.14 w przypadku Kamila oraz 1.08 jeśli chodzi o Kacpra. Rok 2020 rozpoczęli od wylotu do USA, gdzie otarli się o awans do pierwszego sezonu FLASHPOINT. W kolejnych miesiącach wywalczyli sobie tytuł ESL Wicemistrzów Polski, lecz po odejściu Pawła „byali” Bielińskiego zespół stracił swoją dynamikę oraz formę.

Organizacja AVEZ Esport nie sprecyzowała czy dwójka zawodników została sprzedana do innego zespołu, czy ich kontrakty dobiegły końca. Jeśli jednak wierzyć informacjom wypływającym z kuluarów, spełnił się ten pierwszy scenariusz. Oficjalnie nie wiadomo gdzie trafi ta dwójka utalentowanych graczy.